haber oku

SERTİFİKALAR VERİLDİ!

admin ~ 15 Haziran 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

sertifikatoreni (4)

Forklift İş Makinesi Operatörlük Sertifikaları verildi

Nazilli’de açılan 72 saatlik pratik ve teorik eğitimi olan Forklift İş Makinesi operatörlük kursunda 10 kursiyer sertifikalarını aldılar..

Nazilli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ve Nazilli Belediye Başkanlığı imkanlarını birleştirerek, alanında uzmanlaşan, mesleğini düzgünce yapabilecek, mesleki yeterlilik sertifikasına sahip yetişkin bireyler yetiştirmek için Meslek Edindirme Kursu açılmasına dair işbirliği protokolü imzalanmıştı. Bu işbirliği protokolü ile Nazilli Belediye Başkanlığı kendi imkanlarını iş makineleri operatörlük kurslarına sunarak, ilçemiz ve çevresinde bulunan ve iş makinesi operatörlük eğitimi almak isteyen vatandaşlarımızın isteklerine cevap verdi. Nazilli Belediye Başkanlığı makamında düzenlenen sertifika törenine Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Akkaya, Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Muhlis Sönmez ile Merkez Müdür Yardımcısı Tayfun Özkan ve kursiyerler katıldı.

Forklift İş Makinesi operatörlük kursunda 72 saat pratik ve teorik eğitimi tamamlanmış olan Şahin Salim, Serkan Çıldır, Özgür Sontur, Engin Ay,  p, eğitime katılan 10 kursiyerin
Forklift İş Makinesi operatörlük kursunun Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Şantiyesinde yapıldığını ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; ” Bu kapsamda Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Şantiyesinde başlatılan Forklift İş Makinesi operatörlük kursu haftada 4 gün 6’şar saat olmak üzere toplam 72 saat pratik ve teorik eğitimi tamamlanmış olup, eğitime katılan 10 kursiyerin sınavı gerçekleştirilmiştir. Eğitime katılan tüm kursiyerler yapılan sınav sonucunda başarılı olmuş ve Nazilli Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından tanzim edilen sertifikayı almaya hak kazanmışlardır. Sertifika törenini gerçekleştirdiğimiz Meslek Edinme Kursu açılan 5. Kursumuzdur. İlk günden bugüne belediyemizin sürekli eğitim anlayışı doğrultusunda farklı sektörlerde görev yapan, meslek edinmek için eğitim almak isteyen operatörlerin bilgi donanımlarının arttırılması iş makinelerinin güvenli çalıştırılması için yaklaşık 80 kişi bu eğitimlerden faydalanıp başarı sertifikasına sahip olmuştur. Eylül ayı itibariyle Belediyemiz ilçemiz ve çevresinde bulunan ve iş makinesi operatörlüğü eğitimi almak isteyen vatandaşlarımızı uzmanlaştırmaya yönelik eğitim çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir. Biz belediyemizin bütün imkanlarını seferber etmeye hazırız. Yeter ki kurslarımız açılsın, müracaatlar devam etsin ki bizde böylelikle iş ve aşa çare olmaya devam edelim  “ dedi.

Nazilli Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezinin 5. kursunun meyvelerini alındığını ifade edildiğini ifade eden Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur ise; “3 yılda 5. kursumuzu bitirirken 80 kursiyerimizi de sertifika sahibi yaptık. İhtiyaç ve istekler doğrultusunda Belediyemizin makine parkurunu kullanarak bu kursları sürdüreceğiz. Arkadaşlarımızın iş sahibi olma imkanını sağladığı için Başkanımızı ve emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi. Bu kurslar için Nazilli dışından başka şehirlerden bile taleplerin geldiğini gidiş geliş masraflarını göze alarak bu kurslardan faydalanmak isteyen bu kişilerin yanında Nazilli’de kurslara katılan şahısların daha şanslı olduğunu belirterek açılacak olan yeni kursların daha çok kişinin faydalanmasını istedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: