haber oku

SİYASET YAPMAYIN!

~ 05 Ekim 2013 ~ Genel, Manşetler, Yazarlar

girgin-resim1

SİYASET YAPMAYIN!

Son zamanlarda Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden siyaset yapanların sayısı artmaya başladı.

Bunların neden böyle yaptıklarını cümle âlem biliyor. Yapanlar da kendilerinin bilindiğini biliyor. Her şeye rağmen yaptıklarından vazgeçmiyorlar. Çünkü yapacakları başka bir şeyin olmadığını, bütün sermayelerin bu olduğunun farkındalar. Yine de ben diyorum ki, son kurşununuzu M.H. P. üzerinden siyaset yapmayı harcamayın. Bu kurşun döner gelir kendinize isabet eder.

Bu sözüm sadece bir partiye ve partiliye değil. Bu sözüm Milliyetçi Hareket Partililer de dâhil her kesedir. Çünkü Milliyetçi hareket Partisi’nin içindeki bazı kişilerde dâhil bu oyunu oynuyorlar.

Özellikle Nazilli’de bazı kişiler Başkan Sayın Haluk ALICIK’ın, tabanı ile iyi olmadığından oy kaybı olacağını yazarak buradan siyaset yapıyor.

Bazıları kendilerini Milliyetçi Hareket Partili gibi göstererek Sayın Haluk ALICIK’A oy vermeyeceğini söylüyor. Böylelikle güya Milliyetçi Hareket partisi hakkında menfi propaganda yapıyor.

Bunların yanında gerçekten M.H. P li olanlardan bazı nedenlerden dolayı oy vermeyeceğini söyleyenler var. Gayet normal. Bunların üzerinden siyaset yapanlar var. Bunların yanında maddiyat için davayı kullananlar var. Bu dava sadece seksen öncesindeki beş bin şehidin ve sonraki şehitlerin kanları, evliya ve erenlerin dualarıyla ayakta duran ve ilelebet duracak olan nizamı âlem ilahi kelimetullah davasıdır. Genel Başkanından, milletvekillerinden, belediye başkanlarından teşkilat başkanlarından neferlerine kadar bu davayı kendi nefsi için kullanan herkes vebal altındadır. Bu davada riyakârlık ve münafıklık yapanların dünyada ve ahirette yakalarında biraz önce saydığım kişilerin ve Türk Milleti’nin elleri olacaktır.

 

Hele hele ülkücülük elbisesini giyerek ülkücülüğü sokaklarda üç kuruşa pazarlamaya çalışanların, ülkücü tacirlerin, ülkücü tüccarlarının dünyada da ahirette de yeri yurdu yoktur.

Ben eski ülkücüydüm diye başlayan arkadaşım. Şimdi nerede olduğunu söyle. Neden eskidiğini söyle. Gerçekten yanlışlar yapılıyordur. İşte o zaman düzeltmeye çalış olmuyorsa davanın içerisinde kalarak buğz edebilirsin. Fakat başka safa geçerek değil.

Her parti ve düşüncedeki arkadaşıma saygım var. Fakat bulunduğu yerden ülkücülük ve ülkücülere haykırmasın. Kendi düşünce ve icraatları üzerinden siyaset yapsın. Çok önemli davayı sırtlanmış olan ülkü erlerini meşgul etmesin. Eğer bu meşgul etme durumundaki kişiler davalarının içerisinden yapıyorlarsa onlar da vebal altındadır.

“Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”

Muhabbbetle…

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: