haber oku

SOMA’DA HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN YASİN-İ ŞERİF OKUNDU!

admin ~ 15 Mayıs 2014 ~ Genel, Manşetler

 

soma 1

Salı günü elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden madencilerimiz için Nazilli Ülkü Ocaklarında Yasin-i şerif okunup dua edildi.

soma 3

13.05.2014 Salı günü Manisa ilimizin Soma ilçesindeki maden ocağında meydana gelen yaklaşık üç yüz işçinin ölümü ile sonuçlanan maden kazasında hayatlarını kaybedenler için Nazilli Ülkü Ocakları Alparslan Türkeş Konferans Salonu’nda program düzenlendi. Yurdun her köşesinden özellikle Manisa ve Balıkesirli üniversite öğrencilerinden de katılımın olduğu program tekbirlerle ve tüm şehitler için yapılan dua ile son buldu.

Nazilli Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Şükrü Irgat: Tüm şehidlerimiz bizim kardeşlerimizdir. Kardeşlerimizi en değerli varlığımız olan,Allah’ın kitabı  Kuran-ı Kerim’den sûre ve dualar hediye etmek için bu kutsal mekanda toplandık. Hepsine Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Yakınlarının ve Türk milletinin başı sağ olsun. Biz bize ihtiyaç duyulan her yerde olmaya devam edeceğiz. Bizim yaptıklarımız Allah rızası içindir. dedi.

soma4

Program yapımcısı Eğitimci-Yazar Sayın Osman Girgin: Ölüm Allah’ın emri. Allah herkese hayırlı ve güzel ölüm nasip etsin. Dünyada hiç kimse eceli gelmeden ölemez. Ama biz ecelimizin ne zaman ve nerede geleceğini bilemeyiz. Böyle yer ve zamanlarda, savaşta, cinayette, trafik kazasında ölenler de eceli ile ölmüştür. Fakat bu, bunların ölümünde mesuliyet sahibi olanların cezalarını hafifletmez.  Hayatımızı:” Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmişiz gibi ahiret için çalışınız” hadis-i şerifi üzerine tanzim etmemiz gerektiğini söylemektedir.

soma 5

Ölümü ile bütün dünyayı yasa boğan şehidlerimizi Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine baş sağlığı diliyorum. Yaralara Allah acil şifalar versin. Geride kalanlara sabır, metanet ve dayanma gücü versin. Ölünün arkasından yapabileceğimiz tek şey onlar için Kuran-ı Kerim okuyup dua etmektir.   Bugün bizde onlar için Yasin-i Şerif okuyup dua edeceğiz. İnşallah rabbim onlara ve tüm şehidlere haberdar eder

.soma 2

Arkasından Yasin-i Şerif ve kısa süreleri okuyarak tekbirler getirdi. Program Sayın Mehmet Sevim’in yaptığı dua ile son buldu. Yapılan ikramlar Soma ve bütün şehidler içindi.

soma 6

osmanlıhaber.com

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: