haber oku

SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN GEREĞİNİ YERİNE GETİRDİK!

admin ~ 31 Ocak 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC_1498

İstisnai Tesisin ardından Barlar Sokağı da taşındı

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın Sosyal Belediyecilik ve sosyal sorumluk anlayışı ile yaptırdığı Barlar Sitesi Projesi hayata geçti.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın Nazilli şehir içerisinde yer alan içkili eğlence mekânlarının kaldırılarak Nazilli Belediyesi tarafından Denizli Devlet Karayolu üzerinde Muammer Aksoy Mahallesi Saraylı Mevki 1588 ada ve 23 parsel üzerinde bulunan 20 işyerini kapsayan, Barlar Sitesi Projesi Şehir içindeki İçkili eğlence mekânlarının kapatılarak, Barlar Sitesine taşınması ile hayata geçti.

4 Haziran 2012 de inşasına başlanan Projenin – yapımı 20 Aralık 2012 tarihinde tamamlanmıştı. Nazilli Belediye Meclisinin 5 Ağustos 2013 tarihli “Şehir İçindeki İçkili Eğlence mekânlarının Kapatılarak Barlar Sitesine taşınmaları” kararı ve 6 Ocak 2014 tarihinde yapılan ilk kapatma işlemi başlayan şehir içindeki içkili mekânların Barlar Sitesine taşınması işlemi alınan Meclis kararları Nazilli Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün gerçekleştirmiş olduğu kapatma işlemleri ile gerçekleştirildi.

Şehir içindeki içkili Eğlence mekânlarının Barlar Sitesine taşınması kapsamında Yeni Mahallede halk arasında Barlar Sokağı diye tabir edilen 34 sokaktaki barların tamamıyla birlikte şehir merkezindeki toplam 18 adet içkili eğlence mekânı Nazilli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün uyguladığı kapatma işlemi ile kullanıma kapatılarak, Barlar Sitesine taşındı.

Her zaman Nazilli halkının huzuru ve güvenliğini ön planda tuttuklarını ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazillide ikinci büyük devrimi gerçekleştirdiklerini belirtti. Nazilliden İstinai tesisi çıkarmakla ilk büyük sosyal devrimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Alıcık, “İçkili eğlence mekânlarının kapatılarak Nazilli Belediyesi tarafından yaptırılan Barlar Sitesinde toplanması da ikinci büyük sosyal devrimimiz oldu. Gerçekleştirdiğimiz bu uygulama ile 12-13 tanesi Barlar Sokağı’nda olmak üzere toplam 18 İçkili eğlence mekânı taşınarak Barlar Sitesi’nde toplandı. Şu an şehir merkezinde iki tane içkili eğlence mekânı kaldı. Bu mekânlarda ileriki bir tarihte Barlar Sitesine taşınacak. Böylece Söz verdiğimiz gibi Nazilli içerisinde İçkili eğlence mekânı kalmayacak. Biz bu kararları vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda aldık. Benim Nazillideki hiçbir esnafla sorunum yok bu uygulamalar vatandaşımızın içkili mekânların getirdiği olumsuzluklardan şikâyetçi olarak bizlerin bu konuya el atmamızı istemeleri ile yapılmış bir uyguladır. Allah’a Şükürler olsun bize halkımızın sorunlarına çözüm bulmayı nasip etti yüzümüzü kara çıkarmadı” dedi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: