haber oku

SÜMER KAMPÜSÜ İNCELENDİ!

admin ~ 24 Mayıs 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

komisyoninceledi (11)

Denizli TVK Bölge Komisyonu ADÜ Nazilli Sümer Kampusu inceledi

Mülkiyeti ADÜ’ye kayıtlı  şerhli alanın ADÜ Sağlık ve Sosyal Hizmetler Projesi ve Mühendislik Fakültesi veya Meslek Yüksek Okulu olarak kullanılması kaydı ile 3.Derece  Doğal Sit alanından çıkarılacak.

Denizli TVK Bölge Komisyonu Üyeleri ADÜ Nazilli Sümer Kampusunu inceledi. Nazilli Sümerbank Basma Fabrikasının kapatılmasından sonra üniversiteye devredilerek ADÜ Nazilli M.Y.O Sümer Kampüs alanını İncelemeye; Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu Başkanı Ali AYGÖREN, komisyon üyeleri Sabahaddin KARA, Kadir ERKEN, Muhammet Ali SORKUN, Tabiat Varlıklarını Koruma Şube Müdür V. Ramazan DAMACI ve Mimar Pervin SALDIR katıldı.

Daha önceden Nazilli Belediyesi’nin Denizli TVK Bölge komisyonuna  yaptığı talep çerçevesinde inceleme yapmak üzere gelen Denizli TVK Bölge Komisyonu  Başkanı Ali AYGÖREN  ve Üyeleri ilk ziyaretlerini Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK’ın makamına yaptı. Komisyonun Kuruluş ve Çalışmaları hakkında bilgi veren Komisyon Başkanı AYGÖREN ve Komisyon Üyeleri Başkan ALICIK ile bir süre sohbet ettikten sonra şu an bir bölümü üniversiteye devredilen Nazilli Sümerbank Basma Fabrikasını inceledi.

Nazilli Belediyesinin Denizli TVK Bölge komisyonuna daha önce yaptığı başvuruda,  Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün29.01.2013 tarih ve 1044 sayılı yazısında; Aydın İli, Nazilli İlçesi, Sümer Mahallesi Hürriyet caddesi mevkiinde, tapuda 109 pafta,992 ada 1 parsel numaralı 230402,00 m2 miktarlı İzmir İl numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun 09.09.1998 gün ve 7997 sayılı kararı ile 3.Derece Doğal Sit alanı olarak belirlenen ve mülkiyeti Adnan Menderes Üniversitesi Adına kayıtlı Adnan Menderes Üniversitesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Projesi ve Mühendislik Fakültesi veya Meslek Yüksek Okulu olarak kullanmak kaydı ile şerhli olan alanın 3.Derece  Doğal Sit alanından çıkarılması istemiyle konunun Denizli Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu gündeme alınması talep edilmişti.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK, Başkan Yardımcısı Mustafa AKKAYA , İmar ve Şehircilik Müdürü Koray ÖDEN ve ADÜ Nazilli M.Y.O Sümer Kampus Dekanı Ertuğrul ACARTÜRK’ün eşliğinde ilk olarak Atatürk müzesini gezen komisyon fabrikanın bütün bölümlerini tek tek gezerek incelemede bulundu.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK Komisyon üyelerinin incelemeleri sonrasında verilen talep kabul edilirse yeni ek dersliklerin  kampus alanı içerisine yapılacağını söyledi. ALICIK; Böylelikle Nazilli’deki öğrenci sayısını arttırarak Nazilli’nin Üniversite kenti olmasını sağlamış olacağız” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: