haber oku

TANRIDAĞ TÜRKÇÜLER DERNEĞİ AÇILDI

admin ~ 21 Şubat 2016 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSCF1796

Tanrıdağ Türkçüler Derneği’nin Aydın İl Temsilciliği Nazilli’de düzenlenen törenle açıldı.

Tanrıdağ Türkçüler Derneği Aydın İl Temsilciliği 21.02.2016 Pazar günü saat 14.00 de Nazilli Altıntaş Mahallesi 129 Sokak Dalyan İşhanı Kat:2 de törenle açıldı.

Tanrıdağ Türkçüler Derneği Genel Başkanı Sayın İsmail İpek ve Genel Başkan Yardımcısı Özgür Durgun ’un teşrif ettikleri açılışta

ilk konuşmayı Aydın İl Temsilcisi Sayın Mesut Yücedağ yaptı.

Kalabalık bir kalımla açılan Tanrıdağ Türkçüler Derneği Aydın İl Temsilciliği açılışında kürsüye gelen Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Durgun’un ardından Genel Başkan İsmail İpek konuşmasında:

-Derneğimiz fikir hareketidir. Fikirlerimizi Atsız Hoca, Ziya Gökalp, Yusuf Akçura olmak üzere tarihimizdeki bütün Türkçü İlim ve fikir insanlarından alıyoruz. Bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Hiçbir siyasi hareketle bağlantımız yoktur. Bugün burada açtığımız il temsilciliği ile sayımızı 5 yükseltmiş oluyoruz. Bu illerimiz; Ankara, İzmir, Kırıkkale, Sivas ve Aydın’dır. Bizim amacımız öncelikle Türkçü Türkiye ve Türkçü Turandır. Onun için biz 350 milyonluk Türk Milletini arzuluyoruz. Onun için kısa sürede bütün yurtta ve Türk dünyasında teşkilatlanacağız.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.