haber oku

TARİHE YOLCULUK YAŞATTILAR!

~ 23 Mayıs 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC_8816

Tarihe yolculuk yaşattılar

Özel Aydınlık Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu Miniatürk Sergisi beğeni topladı.

Özel Aydınlık Ortaokulu 5-6 ve 7. Sınıf öğrencileri Sosyal Bilgiler Öğretmeni Cemil Görür gözetiminde hazırlamış oldukları Türk ve Dünya tarihine ait muhteşem yapıların maketlerini yaparak, Belediye Meydanında sergilediler.

İçerisinde Türk ve Dünya tarihi adına her biri içinde bulunduğu ülkenin ve şehirlerin simgesi haline gelmiş birçok eseri tüm özellikleri ile bire bir yansıtan maket yapılardan oluşan Miniatürk Sergisi’nde eski ve yeni hali ile Kâbe Maketi, Çanakkale Şehitlik Abidesi ve Çanakkale Savaşları, Ayasofya Cami, Süleymaniye Cami,  İstanbul’un fethine ait savaş figürleri, Taç Mahal,  eski Sümer tapınağı Ziggurat, Boğaziçi Köprüsü, Eyfel Kulesi, Beyaz Saray, Dubaide bulunan Burj El Arab Gökdeleni,  başta olmak üzere toplam 65 eserin serin maketi sergilenirken öğrencilerin başarıları takdir topladı.

DSC_8838

Sosyal Bilgiler öğretmeni Cemil Görür öğrencilerinin Türk ve Dünya Tarihini daha iyi öğrenmeleri için onlara miniatürk çalışmalarını proje ödevi olarak verdiğini,  ödev sonrası öğrencilerinin başarılı çalışmalar yaparak, Türk ve Dünya tarihini anlatan bu güzel maketleri meydana getirdiklerini söyledi Görür, Biz de öğrencilerimizin bu güzel eserlerini sergilemek istedik. Öğrencilerime bu ödevi verirken ulaşmayı hedeflediğimiz i tarih bilinci duygusunu yarattığımızı  düşünüyorum”dedi.

DSC_8842

Miniatürk Sergisini dolaşarak öğrencilerin meydana getirdiği maketleri inceleyen Belediye Başkan Vekili Deniz Depboylu “Henüz ortaokul öğrenci olan bu çocukların böylesine güzel eserler meydana getirdiklerini görmenin gurur verici olduğunu söyleyerek, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Cemil Güngör’ü öğrencileri böyle güzel bir şeye teşvik ettiği için tebrik etti. Depboylu, öğrencilerin birçoğu tarih öğrenirken tarihin sıkıcı olduğunu söyler. fakat burada görüyorum ki Cemil hoca Tarih öğrenmeyi öğrencilerine sevdirmiş öğrenciler de bi taraftan tarih öğrenirken öbür taraftan güzel eserlker meydana getirmiş. Onları tebrik ediyorum” dedi

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: