haber oku

TARİHİ HATA! KİTAPLAR DERHAL TOPLATILMALIDIR!

~ 23 Şubat 2018 ~ Genel, Manşetler

thumbnail_IMG_20180222_195841_1

Tarih hata götürmez bir gerçektir. Tarihi yazanlar tarihi gerçekleştirenleri sadık kalmazsa bu ihanet olur.

Demirci Mehmet Efe Kurtuluş Savaşının kahramanlarındandır. Demirci Mehmet Efe’yi bilmeyen Kurtuluş Savaşı’nı bilmiyor demektir. Kurtuluş Savaşını bilmeyen ders kitabı, özellik TÜRKİYE CUMHURİYETİ İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK” ders kitabı hiç yazamaz. Okullarımızda okuttuğumuz bu kitap derhal toplatılıp bu hata düzeltilmelidir.

thumbnail_IMG_20180222_195705

Demirci Mehmet Efe’yi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne karşı ayaklandı yazamazsınız. Önceden Kuvayı Milliye yanlısı olup da sonradan ayaklanmış olsa idi Demirci Mehmet Efe vatan haini olurdu. Vatan hainlerinin cenazeleri ne zamandan bu yana devlet töreni ile kaldırılıyor.  Bu kitabı yazanlar Demirci Mehmet Efe’nin hayatını incelemeden mi yazıyorlar. Konu ile görüşlerimiz aldığımız Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN şunları söyledi:

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN

-Ders kitabı yazmak ciddi bir iştir. Oradaki bilgiler çok titizlikle hazırlanması gerekiyor. Böyle yanlış bilgiler bir nesli heba ettiği gibi vatan kahramanlarını da millet tarafından hain saydırmış olursunuz. Bu konular işlenirken bu kahramanların hayatları ve resmi kayıtlarını mutlaka görmelisiniz. Demirci Mehmet Efe’nin hayatını ben titiz bir araştırma sonunda kitaplaştırdım. “ANILARLA NAZİLLİ” adlı kitap Demirci Mehmet Efe’nin doğumundan ölümüne kadar yaptıklarını anlatmaktadır. Ender kitaplardan biridir. Özellikle Türkiye Büyük Millet Meclisi tutanakları ve mecliste yapılan yargılamada söylenen sözlerin raporları içerisinde vardır. İstemiş olsalardı belgelerle gönderirdim. Bu şekilde bir nesli heba etmenin anlamı yoktur. Top yayınlarının bu kitapları, derhal toplatılmalıdır. Doğrusu yazılmalıdır.

ANILARLA NAZİLLİ

Demirci Mehmet Efe hakkında bilgi öğrenmek isteyenler için “ANILARLA NAZİLLİ” kitabını osmangirgin.haber@hotmail.com, internetten, osmanlıhaber.com adresinden ve Cumhuriyet İlkokulu Nazilli adresinden temin edebilirler.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.