haber oku

TAZİYE EVİ TAMAMLANDI!

admin ~ 26 Ocak 2015 ~ Genel, Manşetler

DSC_8226

Taziye Evi ile kaybedilen değerler tekrar gün yüzüne çıkacak

Nazillide sosyal alanda bir ilki daha gerçekleştiren Nazilli Belediyesi Yıldıztepe Mahallesi Muammer Hastepe Caddesi üzerindeki Taziye Evi İnşaatını tamamladı.

Nazilli Belediyesi Nazilli’de bir ilke daha imza atarak yakınlarını kaybeden vatandaşların taziyelerini kabul edebilecekleri Taziye Evi’nin inşaatını tamamladı. Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Proje Etüt Servisinin çizim ve planını yaptığı Taziye Evi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz Nisan ayında yüklenici firmaya ihale usulü verilerek inşaatına başlanmıştı. 180 metrekare inşaat alanı üzerine temeli atılan ve iki kattan oluşan Taziye Evi binası tamamlandı. Çevre düzenlemesi ve yol düzenlemelerinin devam ettiği Taziye Evinin Alt katı sosyal tesis ikinci katında ise oturma alanı, mescit, servis alanı ve tuvaletler yapıldı.

Nazilli Belediyesinin bu yapıyı vatandaşın hizmetine sunmasıyla kaybedilen değerlerin tekrar gün yüzüne çıkacağını da vurgulayan Haluk Alıcık “Mutlu günlerde olduğu gibi acı günlerde de yan yana olmak insanlığın gereğidir. Nazilli’de taziye evi eksikliği bize gelen talepler arasında yoğunlukta yer alıyordu. Taziye evi ile vatandaşımız taziye ve hayır işlerini organize ve kolay bir şekilde yapabilecekler” dedi.

Başkan Alıcık, Taziye Evi Nazilli’de Sosyal Belediyecilik anlayışı ile bir ilke daha imza atıklarını belirterek. “Ölümün ne zaman geleceğini bilinmez. Bunun hayatın bir gerçeği olduğunu akıllardan çıkarmamak gerekir. Yakınlarını kaybeden vatandaşlarımız bir yandan kaybının hüznünü yaşarken öbür yandan da vefat eden kişi için mevlit gibi cemiyetler düzenleyerek, ölen kişiye dua ediyorlar. Vatandaşlarımız önceden bu tür cemiyetlerde dışarıdan ya da belediyemizden tedarik ettikleri çadırları sokak aralarına kurup taziyelerini kabul ediyor, cemiyetlerini buralarda gerçekleştiriyorlar. Bizde Belediye olarak vatandaşlarımızı acılarını yaşadıkları sırada telaş içinde çadır sandalye masa gibi şeyleri arama telaşından kurtarmak, cemiyetlerini temiz modern bir yerde gerçekleştirmelerini sağlamak istedik.  Bu amaçla Nazilli Belediyesi olarak Taziye Evini yaptık” şeklinde konuştu.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: