haber oku

TOKDEMİR DUALARLA ANILDI

admin ~ 12 Aralık 2014 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

BELGE

 

8 Aralık 1995 yılında elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Milliyetçi Hareket Partisi Gümüşhane milletvekili adayı Ali Metin TOKDEMİR Nazilli Ülkü Ocaklarında dualarla anıldı.

Nazilli Ülkü Ocakları, dava adamı, Ülkü Ocakları ve Ülkücü Gençlik Derneği mensubu, Eskişehir Ülkü Ocakları eski başkanı, Ülkü Ocakları eski genel başkanı, Ülkü Yolu Derneği Aydın Şubesi üyesi, yeni Düşünce, Ortadoğu, Milliyetçi Çizgi, ve Hergün gazetelerinde köşe yazarı yapan, yazı işleri müdürlüğü, ve genel yayın yönetmeliğinde bulunan Ali Metin TOKDEMİR’İ Alparslan TÜRKEŞ Konferans Salonu’nda düzenlediği programla andı.

ülkü

Aydın milletvekili adayı Sayın Ahmet Kaya ve Nazilli Türk Eğitim Sen eski temsilcisi Sayın Baki Çuval’ın katıldığı program, Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN’İN A.Metin TOKDEMİR hakkında yaptığı konuşma ile başladı. GİRGİN:

Dünya misafirhanedir.İnsan dünyada misafirdir. İnsan misafirliğini nasıl yerine getirdiğinin hesabını yarın kıyamet gününde yüce yaratıcısına verecektir. Allah hesabını verebilenlerden eylesin. Burada bir ülkü devinin ölüm yıldönümünde beraber bulunuyoruz. Ölümler, ölüm yıldönümleri ve mezarlıklar dünya hayatının gecici olduğunun hatırlanması amacıyla birer ibretlik anlardır.

Ülkücüler yaratılış gayelerini bilen hayatını ve davasını ona göre ayarlayan, hem dünyada hemde ahirette Allah’ın rızası için çalışan neferlerdir.Dünyasız ahiretin, ahiretsiz dünyanın işe yaramayacağını bildiklerinden davaları ilahi Kelimetullah için hayatlarını vakfetmişlerdir. İşte bunlardan biri de 36 yaşında aramızdan ayrılan rahmetli TOKDEMİR’DİR.  Onun hakkında söylencek çok söz var. Ben onun şu sözüyle başlamak istiyorum:

-Bugün MHP nin varlığı olmasaydı, Ülkücülerin varlığı olmasaydı, Türkiye bölünme noktasına çoktan gelmişti. O nedenle, ben Metin Tokdemir olarak yetişmişsem, bir takım kaabiliyetlerimiz ve erdemlerimiz varsa Ülkü Ocakları’nda ve MHP de aldık. Yani bugün ben Ülkücüyüm, ben MHP’liyim diyenlerin hepsi MHP ve Ülkücü Harekete vermekten çok, ondan almışlardır. Ahde vefasızlık namussuzluktur, ahde vefalı olduğumuz için de, MHP’deyiz. Bugün İslam’ın da, Türk Milleti’nin de yegane ümidi şu topraklarda yaşayan insanlardır. Biz buradayız, MHP’deyiz. Gidenlere Allah selamet versin.

Rahmetli TOKDEMİR’İN hayatından anılar da anlatan konuşmacı seçim çalışmalarında yaptığı konuşmalardan örnekler sundu. Bundan 19 yıl önce aramızdan Maçka-Başarköy yakınlarında geçirdiği elim bir trafik kazası sonuzunda ayrılan rahmetli Metin TOKDEMİR’E Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasını bitirdi.

belg

Gençlerin okudukları Kuran-ı Kerim ve aralarında getirilen tekbirlerden sonra Sayın Mehmet Sevim’in yaptırdığı duada bütün Ülkücü Şehidler yad edildi. Program yapılan ikramlarla son buldu.

osmanlıhaber.com

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: