haber oku

TOPLUM NEREYE GİDİYOR

admin ~ 25 Ağustos 2013 ~ Genel, Manşetler, Yazarlar

FERİDE KAYA

 

TOPLUM NEREYE GİDİYOR

Hiç kimseye diyecek sözüm yok!! Söyleyeceklerim çok.

Her gün başka bir olay canımı sıkıyor. Çocuk yaştaki sevdalılar, nefsine hakim olmayan koca,koca insanlar bunlardan midem bulandı doğrusu….

Şimdi ben olması gereken doğrultuda bir şeyler yazsam nasihat ediyor diyeceksiniz. Asıl amacım hataların arkasına saklanıp doğru yaptığını telaffuz eden insanlar….

Erkeklere bakıyorum henüz yeni tanışmış olunmasına rağmen aşkım, sevgilim, canım gibi saçma sapan sözler kullanıyorlar. Öncelikle karşınızdaki kişi bu sözleri hak ediyor mu ve ya bu kadar kısa bir zaman zarfında bu samimiyeti kendinizde nasıl hak buluyorsunuz? Ya buna müsemma gösteren kadınlara ne demeli! siz ne zaman tanıştınız anlaştınız da aşkım canım bir tanem demek gibi bir lükse sahip oluyorsunuz acaba? Karşınızdaki kişi evli mi bekâr mı bilmeden bu güzel sözleri neden kirletiyorsunuz. Aşkım sevgilim ya da aranızda koyduğunuz bir kelime eşinize söylenir. Bir tanem vesaire sözler çocuğunuza söylenir. Bakıyorum herkes birbirine aşkını ilan ediyor. En değerli kıymetli sözleri birbirine hitap ediyor. Saygı bu değil ki bu kadar mı basit bu sözcükler. Ortalık sevgili kaynıyor sanki anlayamadım gitti….

Arkadaşlar erkekler kadınlar bir tuhaf oldunuz herkesten bu sözleri duyunca sizi çok sevdiklerini mi düşünüyorsunuz? Toplanın artık nereye gidiyor bizim toplumumuz.

Ahlak, edep, adap dediğimiz sizce bu mudur? Komşuluğun kalmadığı, aile kavramının bittiğini görüyorum bu beni fazlasıyla üzüyor…

Birbirimizi dinlemiyor herkes her şeyi biliyormuş durumundayız. Hâlbuki yaşamımız boyu öğreneceğimiz birçok şey varken hala ben biliyorum tavırlarından vazgeçmiyor, dediğim dedik yaşıyoruz. Okumadığımız sürece kulaktan dolma sözlerle çok biliyorum diye dolaşmak ne kadar doğru Okuma alışkanlığımız bitti denilecek kadar az araştırma yapmak yerine hazır bilgilerden yararlanmaya çalışıyoruz. Sizlerden ricam bir fazla okumalı, bilgilenmeli, saygılı ve birbirine değer veren bir toplum olma çabasını kendimize ilke edinip doğru yolda yürüyerek, değerlerimize sahip çıkmalıyız.

FERİDE KAYA

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: