haber oku

TÜRK ÇOCUĞU ASKER DOĞAR!

admin ~ 13 Mayıs 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC_0098

Askerlik Engel Tanımadı

 

Nazilli’de Askerlik çağına gelmiş 27 engelli genç Aydın İl Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığında bir günlük temsili askerlik görevini yerine getirdi.

 

Sabah saatlerinde Nazilli Belediyesi önünde toplanan engelli askerler ve yakınları Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın tahsis ettiği otobüs ile saat 09.00’da Aydına giderek, Aydın İl Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı’na teslim oldular. Saç- sakal tıraşlarını olan gençler Asker kıyafetlerini giyerek kısa bir eğitimden geçtiler. Askerler gün sonunda düzenlenen yemin törenin ardından teskerelerini aldılar. Tabur Komutanlığında teskerelerini alan askerler ve aileleri için kokteyl düzenlendi Kısa eğitimin ardından düzenlenen yemin töreninde yemin eden engelli vatandaşlar teskerelerini aldılar. Aydın Alay komutanlığında teskerelerini alan engelli vatandaşlar ve engelli yakınları için kokteyl düzenlenirken Engelli vatandaşlar vatani görevlerini yapmış olmanın gurur ve mutluluğunu yaşadılar.

DSC_0055

Aydın Alay Komutanlığında bir günlük temsili vatani görevini yerine getiren 27 engelli genç,  Nazilli Belediye Meydanında alkışlar ve davul zurna eşliğinde karşılandı. Teskerelerini alan 27 gencin karşılamasına Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ da katıldı. 1 günlüğüne de olsa askeri eğitimden geçmiş gençler kendilerini karşılayan Haluk Alıcık ile hatıra fotoğrafı çekilirken, Engelli geçlerin yakınlarının büyük ilgi gösterdiği karşılamada duygusal anlar da yaşandı. Türk genci için askerliğin kutsal bir görev olduğunun altını çizen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Bir günlük bile olsa engelli gençlerimizde asker olması ve asker ocağında yer alması bizim için gurur verici bir olaydır. Bugün kutsal askerlik görevini yerine getiren evlatlarımızın gözlerindeki pırıltıyı büyük bir memnuniyetle gözlemliyor ve bunun haklı gururu yaşıyoruz. Türkiye genelinde Engelli Haftası’yla icra edilen etkinliklerin planlanması ayrıca önem arz etmekte olup mutluluk vermiştir” dedi.

 

Asker annelerinin de Anneler Günü’nü kutlayan Başkan Alıcık “Her türlü zorluğa göğüs geren annelerimizin ellerinden öpüyorum. Buradaki engelli kardeşlerimizin sıkıntılı durumlarının aile içinde en iyi şekilde hisseden de kuşkusuz anneleridir, onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Ben öncelikle siz askerlere ve sizleri yetiştiren ailelerinize gönül dolusu şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

DSC_0042

İşte Askerlik görevini yapmış 25 Engelli Askerimizin adları:

 

Özel İlk Yorum Eğitim kurumlarından; Ahmet Angis, Ali Aydın, Ali İhsan Aktaş, Bülent Aydeniz, Engin Güler, Ersin Kocabıyık, Habib Kocaçoban, İlker Ülker, Mehmet Alkan, Mehmet Ziftçioğlu, Musa Eroğlu, Mustafa Doğan, Orhan Uyar, Murat Akbaş, Zafer Bulgur,

 

Özel Gülenyüzler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinden; Mustafa Ekşi, Memhet Kurşun, Ayhan Köseoğlu.

 

Özel İç Denge Eğitim Kurumlarından, Mehmet Keskin, Muhammet Öztürk, Hayrettin Heyik, Sezer Emre.

 

Özel Evren Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumlarından; Mücahit Öztürk, Yıldıray Demirkaya, Ahmet İnanç, Mehmet Bilik, Gökan Şenol,

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: