haber oku

TÜRK EĞİTİM-SEN ALICIK’I ZİYARET ETTİ!

~ 03 Ocak 2014 ~ Genel, Manşetler

turkegitimsen (1)

Türk Eğitim-Sen Alıcık’ı ziyaret etti

Türk Eğitim-Sen Nazilli Temsilciliği Yönetim Kurulu üyeleri, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti.

Türk Eğitim-Sen Nazilli Temsilciliği’nin geçtiğimiz ay yapılan genel kurul sonunda göreve gelen yeni başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti. Yapılan Genel kurul ile İlçe Temsilciğine seçilen Olgun Ergün ile yönetim kurulu üyeleri Bahtiyar Türk, Uğur Ertal, Zeliha Yıldızer ve Bekir Baylar kendilerini tanıtırken eğitime verdiği destekten dolayı Başkan Alıcık’a ayrıca teşekkür etti.

Ziyaret sırasında konuşan Türk Eğitim-Sen Nazilli Temsilcisi Olgun Ergün, 5. Olağan Genel kurul seçimleri ile genç, dinamik bir yönetimin oluştuğunu söyledi. Bütün baskılara karşı sendika olarak büyümeye devam edeceklerini ve oluşturulan yeni yönetim kurulu ve sendikaya bağlı tüm üyeleri ile yeni projeler üreterek var güçleriyle yılmadan çalışmalar yapacaklarını ifade etti. Türk Eğitim-Sen’in, Nazilli’nin en büyük ve en güçlü sendikası olduğunu belirten Ergün, “Sendikaların üzerindeki baskıya rağmen, ki bizim üzerimizdeki baskı diğer sendikalara oranla daha fazladır, elimizden gelen çabayı gösteriyor ve davamızın arkasında ilerliyoruz. Nazilli’deki en büyük sivil toplum örgütü olarak kalmak çok zor. Bu nedenle tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Çünkü onlar inandıkları bir davanın arkasında ilerlemeye devam ediyorlar” dedi.

Milli Eğitim Bakanlılığı’nın yapması gerekenleri son dönemlerde yerel yönetimlere bıraktığını da  ifade eden Olgun Ergün, “Yerel yönetimlerden destek almayan eğitim kurumlarının halleri ortadadır. Sadece biz kendi içimizde değil, diğer sendikalara üye arkadaşlarımızla da görüşüyoruz. Bugün Nazilli Belediyesi’nin girmediği, destek vermediği her hangi bir okul yok. Nazillili eğitimciler olarak Nazilli Belediyesine ve Belediye Başkanımız Haluk Alıcık’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Türkiye’de sendikacılık yapmanın çok zor olduğunu vurgulayarak, bütün baskılara rağmen ayakta durabilen başta Olgun Ergün olmak üzere yönetim kurulu üyelerine ve sendika üyelerini tebrik etti. Yeni oluşan Yönetim ile de başarılı çalışmalarına yenilerini ekleyeceklerinden hiç şüphe duymağını ifade eden Alıcık “Biz Nazilli Belediyesi olarak okullara verdiğimiz desteklere devam edeceğiz. Bu destek ve yardımlarımız sadece merkezdeki okullarla sınırlı değil. Belde ve köylerdeki okullarımızda da devam edecek.  Amacımız rutin işlerin dışında sosyal belediyecilik çerçevesinde eğitimin her türüne katkı sağlamaktır. Anaokullarından üniversiteye kadar tüm öğrencilerimizin daha rahat ortamlarda eğitim görmeleri için uygun ortam yaratmaktır. Bir nebze de olsa eğitime katkı da bulunabilmişsek ne mutlu bize. Her şey geleceğimiz olan çocuklarımız içindir” ifadelerini kullandı.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: