haber oku

TÜRK FUTBOLUNA NAZİLLİ KATKISI!

admin ~ 18 Kasım 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

burakbalkir (4)

Nazilli Türk Futboluna katkı sağlayacak

Nazilli Belediyespor U-14 takım oyuncusu Mehmet Burak Balkır takımdaki başarılı performansını U-14 Milli Takımında da sürdürdü.

Coca-Cola Akademi Liginde lider olan Nazilli Belediyespor U-14 takım oyuncusu M. Burak Balkır Milli Takım hocalarının da beğenisine kazanarak U-14 Milli Takımlar İstanbul Kampına alındı. 04-08 Kasım tarihlerinde İstanbul’da yapılan Almanya kamp kadrosuna dahil olan Burak Balkır’a Nazilli’yi ve Nazilli Belediyesporu en iyi şekilde temsil etmesinden dolayı Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık plaket vererek onurlandırdı. Belediye Başkanı Haluk Alıcık Nazilli Belediyespor olarak alt yapıya çok önem verdiklerini Nazilli’li çocuklara en iyi hocalarla altyapıda eğitim vererek Milli Takımlara ve profesyonel takıma kazandırmak için her türlü imkanın sağlandığını belirtti. Başkan Haluk Alıcık Tesisimizle, sahalarımızla altyapıda çalışan hocalarımızla ileriki yıllarda hem Türk futboluna, hem de Nazilli Belediyespor profesyonel takımına oyuncu vermeyi planlıyor ve hedefliyoruz. Altyapı sabır gerektiren özverili çalışmalar yapılması şart bir başlangıçtır. Bizlerde bu sabrı ve özveriyi göstererek iyi oyuncular yetişmesini bekliyoruz. Sabırlı ve özverili çalışmaların karşılğı bu kardeşimiz Burak Balkır’dır. Burak Balkır’ın başarılarıyla Türk futbolu için hayırlı ve yolunun açık olmasını “ diliyorum dedi.

Altyapı sorumlusu Hasan Aygün altyapıda yavaş yavaş taşların yerine oturmaya başladığını altyapı meyvelerinin de toplanmaya başlandığını ifade ederek , “Milli Takımlara ve profesyonel takımımıza en iyi şekilde futbolcu yetiştirme misyonumuzu devam ettiriyoruz. Bunda en büyük destekçimiz Belediye Başkanımız Haluk Alıcık, Nazilli Belediyespor Başkanı Hilmi Volaka ve Yönetim Kurulumuzdur. Bize her türlü desteği sağlayarak altyapı olarak büyümemizi sağlıyorlar” dedi.

Hasan Aygün altyapıda U-14 ve U-16 takımlarının iyi eğitimlerle Coca-Cola Akademi Liginde şampiyonluk için emin adımlarla ilerlediğini kaydetti. Aygün; “ U-15,  U-17 ve U-18 takımlarımızda lig sonunda ilk 4’ün içinde olacaklardır. Her yıl olduğu gibi mutlaka alt yapıdan 1 veya 2 futbolcumuzu profesyonel takımımıza, diğer oyuncularımızı da pilot takımımıza vereceğiz. Burak Balkır Ege Bölgesinde Milli Takıma seçilen 2 oyuncudan birisidir. Bu da Nazilli Belediyespor’u ayrıca onurlandırıp gurur vermiştir. Türkiye’de 24 kişilik U-14 Milli Kadrodan Ege’de Nazilli Belediyespor ve Denizlispor’dan oyuncu alınmıştır.

Nazilli Belediyespor hızlı bir şekilde büyüyüp geliştiğini dile getiren Belediye Başkanı Haluk Alıcık  gelecekte Nazilli’nin Türk futboluna çok büyük katkılar sağlayarak hizmet edeceğini söyledi. Alıcık, “Milli Takıma giden oyuncumuzada  2 büyük kulüp olan Fenerbahçe ve Galatasaray Spor kulüpleri ciddi bir şekilde talip oldu.  Kulübün menfaatleri ve çocuğumuzun menfaati doğrultusunda en hayırlısı nasılsa o şekilde hareket edilecektir” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: