haber oku

TÜRK OCAĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI!

admin ~ 23 Şubat 2015 ~ Genel, Manşetler

Fırat Yılmaz Çakıroğlu

NAZİLLİ TÜRK OCAĞINDANEGE ÜNİVERSİTESİ’NDE ŞEHİT EDİLEN FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

Nazilli Türk Ocağı Başkanı Ahmet Çeki geçtiğimiz günlerde Ege Üniversitesinde meydana gelen olayla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

 

KİRLİ GURUPLAR

“Kamuoyunun malumu olduğu üzere 20 Şubat 2015 Cuma günü İzmir Ege Üniversitesi’nde çıkan olaylarda bölücü terör örgütü yandaşları tarafından yapılan saldırı ile Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Teşkilatı Başkanı, Tarih bölümü öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu şehit edilmiştir. Gencecik bir kardeşimizin hayatını kaybetmiş olması sebebiyle büyük üzüntü duymaktayız. Türk Ocakları Nazilli Şubesi olarak şehidimize Yüce Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve milliyetçi camiaya başsağlığı dileriz.

Yaşanan bu saldırı bazı gerçeklerin acı bir biçimde gözler önüne serilmesine sebep olmuştur. Çözüm süreci adı altında yürütülen proje, ülkemiz için bir çözülme sürecine dönüşmektedir. Kirli gruplar 70 ve 80’lerde gençlik üzerinde oynanan oyunları tekrar oynamak istemektedir. O günlerde bu oyuna gövdesini siper edenler yine Türk milliyetçisi Ülkücü gençlik olmuştu. Biz Türk milliyetçileri olarak ne bu oyuna geleceğiz ne de çözülmeye müsaade edeceğiz.

 

CANIMIZI VERMEKTEN GERİ DURMAYACAĞIZ

Yaşanan olayda görülmüştür ki, bizzat devletin polisi, kurumları tarafından dahi dışlanan biz Türk milliyetçileri bu ülkenin salahı için canımızı vermekten geri durmayacağız. Ancak üzerimize çöreklenmek istenen bu kirli elleri, üzerimizden rant sağlamak isteyen art niyetli kimseleri sevindirecek, ekmeklerine yağ sürecek ve dahi mel’un emellerine ulaştıracak yollar açmayacağız.

 

SİYASİ İKTİDAR BÜYÜK VEBAL ALTINDADIR

Tek isteğimiz bu memlekette insanlarımızın huzur ve barış içerisinde yaşamasıdır. Yani tek isteğimiz Adalettir. Bu bağlamda olaylar sırasında öğrencilerin güvenliğini sağlayamayan kolluk kuvvetleri, yapılan uyarılara rağmen gereken tedbirleri almayan üniversite yönetimi, kardeşimizi uzun süre hastaneye yetiştiremeyen sağlık ekipleri ve tabi ki çözüm süreci adı altında bölücü terör örgütüne psikolojik ve maddi üstünlük sağlatan siyasi irade büyük bir vebal altındadır. Üniversitelerimiz acı bir biçimde bölücü terör örgütünün yuvası haline getirilmek istenmektedir. Terör örgütü kırsalda sağladığı üstünlüğü şehirlere ve özellikle üniversitelere indirmek istemektedir. Eğer devletimiz gereken önlemleri almaz ve terörle mücadele etmezse gençlerimiz çok daha acı olaylarla karşılaşacaktır. Türk Ocakları Nazilli Şubesi olarak sorumluların hesap vermesini ve bu gibi olayların tekrar yaşanmaması için siyasi iradenin gereken tedbirleri almasını istiyoruz.

 

TÜRK MİLLETİNİN BAŞI SAĞ OLSUN

Şehit Fırat Çakıroğlu’na ve bugüne kadar milli ve manevi değerlerimiz uğruna canlarını vermiş bütün gençlerimize Yüce Allah’tan tekrar tekrar rahmet diliyoruz. Türk Milletinin başı sağ olsun !”

 

 

TÜRK OCAKLARI  NAZİLLİ ŞUBESİ

 

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: