haber oku

TÜRK OCAKLARINDAN SERT AÇIKLAMA

~ 13 Ekim 2015 ~ Genel, Manşetler

 

GEREDE FOTO 3 (1)

 

Türk Ocaklar Derneği Nazilli Şubesi Başkanı Ahmet Çekim 10 – 11 Ekim 2015 tarihlerinde Nazilli Şubesini temsilen Bolu Gerede’de yapılan şube başkanları istişare toplantısına katıldı. Yapılan basın açıklamasında şunları konuştu.

“Nazilli Şubemiz, yönetim kurulu Genel Merkez tarafından çalışmaları ve geri dönüşleri nedeniyle teşekkür belgesiyle ödüllendirilmiştir. İstişare toplantısı sonunda hazırlanan ortak sonuç bildirgesini okudu. Yapılan açıklama şöyledir;

 

   Türk Ocaklılar, Türk milletine karşı taşıdığı sorumluluğun idrakiyle aşağıdaki hususları kamuoyunun dikkatine sunmayı, tarihî bir görev saymaktadır:

 

1. Türkiye’de meydana getirdiği tahribat, bütün boyutlarıyla göz önünde olan “Çözülme Süreci”, tamamen tarihe gömülmeli ve terör örgütüyle akılcı mücadeleyi esas alan millî devlet stratejisi, vakit geçirilmeden yürürlüğe konulmalıdır.

 

2. İçine düşürüldüğümüz terör girdabı, ülkemizin en önemli gündemidir. “Çözülme Süreci” boyunca kuvvetlenen “etnik bölücülük”, vatan toprakları üzerinde terör kantonları kurmak, siyasi uzantıları vasıtasıyla etnik ayrışma sürecini hızlandırmak ve Suriye’de fiilen egemen hâle geldiği bölgeleri birleştirme hedeflerine aynı anda ilerlemek için büyük bir saldırı başlatmıştır. Bu büyük tehdit, Türk milletini yeni bir varlık-yokluk mücadelesiyle yüzleşmeye zorlamaktadır. Türk devletini yönetme sorumluluğunu üstlenenler, bu yakıcı gerçeği iliklerine kadar hissetmeli; millî yol haritaları dışında hiçbir çözümün mevcut olmadığını idrak etmelidirler.

 

3. Suriye iç savaşının, Rusya’nın müdahalesiyle birlikte evrildiği yeni güzergâh, Türkiye’nin sadece bölgesel değil küresel sonuçlar doğuracak bir yangına komşu olduğunu bütün açıklığıyla göstermektedir. Başta PKK ve IŞİD terörü olmak üzere, Suriye’deki yangının ülkemize sirayet etmesine sebep olabilecek bütün tehditleri gözeten millî bir dış politikaya, her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır.

 

4. Toplantımız devam ederken meydana gelen Ankara’daki menfur saldırı, terörün vahşi ve kanlı yüzünü milletimize tekrar gösterdi. Bir ateş denizine komşu hâle geldiğimiz bu günlerde patlatılan bombaların hedefi Türkiye’mizdir.

 

Türk Ocakları olarak; katliamın ardındaki karanlık elleri lanetliyor, her türlü terörü şiddetle kınıyoruz. Bölücü-etnikçi fitnenin yol açtığı, küresel güçlerin bölgemize düzen verme çabalarıyla körüklediği bu şiddet ve vahşet ortamında hayatını kaybeden masum yurttaşlarımıza rahmet, yüce Türk milletine başsağlığı diliyoruz.

 

Türkiye’yi yönetme sorumluluğunu üstlenenler, görevlerinin gereğini hakkıyla yerine getirmeli; ihmal ve aymazlıklara son vermelidir. Binlerce yıllık tarihe sahip Türk milleti, bu badireleri atlatacak güce sahiptir; yeter ki birlik içinde olalım.

 

Büyük Türk milletine saygıyla duyurulur. 

 osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.