haber oku

TÜRK SAVAŞ SANATI (SAYOKAN)

admin ~ 18 Haziran 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSCI0038

SAYOKAN DÜNYA FEDERASYONU TÜRKİYE TEMSİLCİSİ Nazilli’mizde. Bizde bu kültürümüzü devam ettirme mücadelesinde olan Türkiye Temsilciliğine ziyaret ettik.

Güzel bir karşılanmadan sonra gelmekle, tanımakta ve tanıtmakta geç kaldığımızı öğrendik. Nazilimizde bulunan TANYU Hüseyin YABİR temsilcilik, Alplik Okulu ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Öncelikle “SAYOKAN” IN sosyal, kültürel, tarihi ve spor dallarında hizmet verdiğini söylemesi çok gurur vermektedir. Nazilli’de bu kültür hizmetin değerini ve anlamını bilen ve yardımcı olabilme amacıyla üye olanların sayısının 720 olması memnuniyet vermektedir.

163 öğrencisiyle çalışmalarını devam eden bu kültür yuvası ”SAYOKAN” bizim tarihimiz, kültürümüz ve geçmişimizde kurban ettiğimiz değerlerimizin tamamını bünyesinde barındıran, Türk’ün gücünü, kültürünü, inancını, töresini tüm dünyaya yaymaya çalışan muhteşem bir oluşum.

Bu maksatla 1999 yılında önce uluslararası alanda çalışmalarını tamamlayıp Türkiye’de tanıtım ve çalışmalarını başlayan “YABGU” Nihat YİĞİT’E Türk Kültür ve töresine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.

T.R.T AVAZ’ da “SAYOKAN” Belgeseli 3 dilde 27 Ülkede gösterilerek dünya üzerindeki etkisini ve güzelliğini kanıtlamıştır.

Dünyanın 32 ülkesinde Türk Bayrağı ve Türkçe konuşularak hizmet veren ”SAYOKAN” hakkında ne kadar övünseler azdır. Bu Kapitalist ülkelerin kültür emperyalizmine vurulan “Osmanlı Tokatı” dır.

Özellikle “SAYOKAN” hakkında yazılarımız ve incelemelerimiz devam edecektir. Ben başta Türkiye Temsilciliği’nin bulunduğu Nazilli olmak üzere tüm Türk kültürüne ve töresine duyarlı olan vatandaşlarımızın tanıyıp sahip çıkmasını istiyorum. Buradaki duyarlı kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Kendilerini zaman ayırarak çalışmaya gidenlere başarılar diliyorum.  “SAYOKAN” dünyada Türk’ün dalgalan ve konuşan bayrağı olduğunu anladım. Sağ olun, var olun!

osmanlıhaber.com

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: