haber oku

TÜRKİYE HALTER ŞAMPİYONASI NAZİLLİ’DE BAŞLADI

admin ~ 03 Eylül 2015 ~ Genel, Manşetler

DSC_0175

Türkiye Halter Federasyonunun 2015 yılı faaliyet programında yer alan ve Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından koordine edilerek Nazilli Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası Nazilli’de başladı.

3 Eylül Perşembe günü saat 10.00’da Nazilli Kapalı Spor Salonunda başlayan Büyükler, Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasına aralarında Türkiye ve dünya çapında sporcularında bulunduğu 71 kulüp üyesi 379 sporcu katılıyor. Kadın ve Erkek sporcuların yarışacağı i şampiyonaya 261, erkek 118 bayan sporcu katılıyor. Şampiyonaya katılan sporcular 15 sıklette boy gösterecek.

Türkiye Halter Federasyonun gerçekleştirdiği en saygın şampiyonanın açılış seremonisi Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar,  özel davetli olarak Nazilli’ye gelen Türkiye ve Olimpiyat Şampiyonu, Türkiye Halter Federasyonu Üyesi eski milli halterci Halil Mutlu, Halter Federasyonu yetkilileri, Aydın ve Nazilli protokolünün katılımı ile 4 Eylül Cuma günü saat 16.00’da gerçekleştirilecek. 6 Eylüle tarihine kadar sürecek müsabakalar sonunda kupa ve madalya töreni yapılacak.  Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında dereceye giren sporcular Amerika Birleşik Devletleri’nin Huston kentinde düzenlenecek Dünya Halter Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.

 

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.