haber oku

TÜRKİYE ŞAMPİYONUNDAN ZİYARET!

admin ~ 30 Ocak 2013 ~ Genel, Manşetler

berkaysimsek (1)

Türkiye Şampiyonu Alıcık’ı ziyaret etti

647 Sporcu arasından birinci olan Berkay Şimşek, şampiyonluğunu Başkan Alıcık ile paylaştı. Berkay Şimşek “çok mutluyum” dedi.

Türkiye geneli ve Kıbrıs’tan katılan sporcular arasında en yakın rakibini 7 cm fark atan 13 yaşındaki Türkiye Şampiyonu Berkay Şimşek, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti.

Okulunda da başarı ve takdir belgesi alan Berkay Şimşek şampiyonalığını Başkan Alıcık ile paylaşarak çok mutlu olduğunu söyledi. Berkay Şimşek, “Yarıyıl tatiline girerken takdir belgesi aldım. Atletizm branşının yüksek atlama dalında Türkiye şampiyonu olarak madalyamı da alınca mutluluğum ikiye katlandı . Planlı ve programlı bir çalışma sistemi kurunca her konuda başarılı olunabileceğini gördüm. Bundan sonra da hayatıma bu şekilde devam edeceğim” dedi.

Atletizm, yüksek atlama Türkiye şampiyonu Berkay Şimşek, Babası Nazım Şimşek, Okul Müdür Süleyman Diker ve  Beden Eğitimi Öğretmeni Ramazan Kubus eşliğinde Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret ederek mutluluklarını paylaştılar.  Ziyaret sırasında Baba Nazım Şimşek, oğlu Berkay’ın başarısından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyerek vatana millete hayırlı bir evlat olmasını ve başarılarının devamını diledi.

Atletizm branşı yüksek atlama dalında Türkiye şampiyonasına giderek Nazilli’yi temsil eden Berkay Şimşek, Yüksek Atlama dalında milli sporcu olarak Türk Bayrağı’nı ulusal yarışmalarda dalgalandırmak istediğini ifade ederken Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık genç sporcuya başarılarının katlanarak devam etmesi için nasihatlerde bulundu. Alıcık sözlerine şöyle devam etti; “Berkay’ın bu başarısı bizleri çok mutlu etti. Gerçekten çok gururlandık. Geçen yıllarda da Atletizm ile ilgili başarıları olan Berkay Türkiye geneli ve Kıbrıs’tan katılan sporcular arasında en yakın rakibini 7 cm fark atarak Türkiye şampiyonu olması ilçemiz için ciddi anlamda gurur verici bir sonuçtur. Kendisine başarılarının devamını diliyorum. Umarım bu azmi ve kararlılığı ile daha çok başarıların altına imza atar.” dedi.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Başarılı sporcuya derslerini de ihmal etmemesini söyleyerek tavsiyelerde bulundu.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: