haber oku

TÜRKLERİN ANAYURDU ORTA ASYA DEĞİLDİR!

admin ~ 11 Mart 2016 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

1933826_1100989926598308_6272055324650183975_n

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN altıncı kitabı “Türklerin Anayurdu” adlı romanını basın mensuplarına verdiği kabul töreni tanıttı.

Şimdiye kadar çıkardığı “BOŞA YAŞAMIŞIM, ANLATABİLDİĞİM ÜSTAD, BİR GÜLDE BENDEN, UZUN ÇARŞI HATIRASI, ANILARLA NAZİLLİ kitaplarından sonra çıkardığı bu romanda ciddi iddialarda bulundu. “Ezber Bozan Roman” sloganı ile tanıtım yapan Girgin şunları söyledi:

-Neden “TÜRKLERİN ANAYURDU” diyebilirsiniz.

Unutmayın ki Türklerin anayurdu hakkında daha kesin bilgilere sahip değiliz. Hepimiz anayurdumuzun Orta Asya olduğu konusunda hemfikiriz ama Orta Asya’ya nereden gitmişiz?

İşte ezber bozan roman derken bunu kastettim. Şimdiye kadar bildiğimiz bütün konular doğru. Ben birkaç dönem daha öncesine gittim. Ezberimizi genişletme çabasındayım.

İnşallah burada savunduğum fikirleri ve delilleri ilim ve bilim dünyası sahip çıkar ve benim bu iddialarım gerçekleşir.

TÜRKLERİN ANAYURDU KAPAK

Okurlarım bu kitabı neden okusunlar?

Bu romanda ne bulacaklar?

“Türklerin Anayurdu” benim ikinci romanım ve altıncı kitabımdır. Bu romanda şimdiye kadar üzerinde konuşulmamış, eksik kalmış konu olan anayurdumuz vardır.

Okurlarım şimdiye kadar bildikleri bütün bilgilerinin üzerine birkaç asır daha ekleyecekler. Ekleyecekler ki anayurdu ile ata yurdu ayırt edebilsinler. Bu ayır etmedeki bütün düşüncelerimi romanımda işledim.

Dünya üzerindeki bütün Türklere anayurdunuz neresi diye sorsanız yaklaşık yüzde seksen Orta Asya diyecektir. Bizlerde öyle diyorduk. İşte bu romanda Orta Asya’nın anayurt olmadığını Atayurt olduğunu yazdım. Çünkü atalarımızın Orta Asya’dan önce yaşadıkları bir yurtları daha vardır.

Türkler Orta Asya’ya nereden geldiler?

Türklerin atası kime dayanmaktadır?

Sümerlerle aynı döneme rastlayan Orta Asya uygarlığı Türklerin daha önce bir yurt ve uygarlıklarının olduğunu göstermez mi?

Bugün birçok madenin ve kullanılan eşyaların bulunuşu olarak kabul ettiğimiz tarihler bu araştırmaya göre çok daha önceye gidecektir. Bu konuda sadece Türklerin tarihi değil dünya tarihi de değişecektir. Kısacası dünya biraz daha ihtiyarlayacaktır.

İşte bu konuların işlendiği roman tadında bir tarih, tarih ciddiyetinde bir roman geliyor. Aklınızdaki birçok soruya cevap olabileceğini düşündüğüm romanın aynı zamanda beyninizde fırtınalar koparıp birçok soru işaretleri bırakacağından eminim.

Romanımı 18 Mart 2016 Cuma Nazilli uzun Çarşı’da düzenleyeceğim imza günü ile okuyucularımla buluşturacağım.

Siz değerli basın mensubu arkadaşlarımda davetlidir. Beni yalnız bırakmayacağınızı biliyorum. Hepinizi sevgiyle ve muhabbetle kucaklıyorum.

osmanlıhaber.com

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.