haber oku

TÜRKLERİN TARİHİ

~ 27 Nisan 2017 ~ Genel, Manşetler, Yazarlar

TÜRKLERİN ANAYURDU KAPAK

Türklerin tarihini araştıran ve yazan Eğitimci, Araştırmacı-Yazar Osman GİRGİN ile Türklerin tarihi üzerine bir söyleşi yaptık.

Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN

Türklerin tarihi ile değerli bilgiler veren GİRGİN şunları söyledi:

-Türkler tarihi dünya tarihi açısından çok önemlidir. Türklerin tarihi ne kadar iyi bilinirse dünya tarihi o kadar bilinmiş olur. Çünkü Türkler dünya üzerinde bozulmadan gelen ender milletlerden biridir.

Türk tarihi üzerine şimdiye kadar bilinen bütün bilgiler doğrudur. Fakat biz Türkler anayurdumuzun Orta Asya olduğunu öğrenince araştırmayı bırakmışız. Tabiri yerindeyse 7 bin yıllık tarih bize yeter demişiz.

Yeter mi?

Elbette yeter ama daha öncesi yok muydu demek de hakkımızdır. Hiçbir zaman ilim ve bilim de yeterlilik yoktur.

İlimde ve bilimde yeterlilik tembelliktir.

İster Orta Asya’ya gidelim, istersek Sümerlere gidelim bilinen tarihimiz 7 bin yaşındadır diyoruz.

İşte ben bu araştırmalarının üzerine yaklaşık 3 Bin koyuyorum. Diyorum ki Türk milletinin tarih sahnesine çıkışı bundan 10 bin yıl öncedir.

Türklerin anayurdu Orta Asya değildir. Evet, Türkler Orta Asya’da yaşamışlardır. Türkler 7 bin yıl önce Orta Asya’da ve Sümer medeniyetini kurmadan önce bir medeniyet kurmuşlardır. Bu medeniyetin yeri ise Anadolu’dur. Onun için diyorum ki, Türklerin Anayurdu Anadolu’dur.

Bu araştırmaların tamamını yazdığım “TÜRKLERİN ANAYURDU” adlı kitabımda bulabilirsiniz.

“TÜRKLERİN ANAYURDU” adlı kitabı osmanlıhaber.com, osmangirgin.haber@hotmail.com ve Nazilli kitapçılarından temin edebilirsiniz.

 

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.