haber oku

TÜRKMENLER KAN AĞLIYOR, SOYDAŞINA SAHİP ÇIK!

admin ~ 23 Haziran 2014 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

 

DSCF1353

Nazilli Irak’ta ve Suriye’de şehid edilen ve memleketlerinde saldırıya uğrayan Türkmen soydaşlar için basın açıklaması yapıp dua etti.

23 Haziran 2014 pazartesi saat 18.00 de Nazilli Türk Büyükleri Meydanı’nda Irak’ta ve Suriye’de şehid edilen Türkmenler için basın açıklamalı dua edildi.

Türk Ocakları, Türk Eğitim-Sen, MHP İlçe Teşkilatı ve Erzurumlular Derneği Nazilli Ülkü Ocağı,  tarafından Irak ve Suriye deki Türkmen kardeşlerimize yapılan ölümlü saldırılar ve baskıları konu alan basın açıklaması için toplanan duyarlı vatandaşlarımız Sayın Mücahit Doğan’ın Türkmenem adlı şiiri dinlediler.

Nazilli Türk Ocakları Başkanı Sayın Ahmet Çekim ’in yaptığı basın açıklamasının ardından kürsüye gelen Sayın Mehmet Sevim Hoca tüm şehidlerimiz ve vatanlarında eziyet çeken zülüm gören Türkmenler için dua ettirdi.

Ellerindeki pankartlar ve dövizlerle gelen katılımcılar bütün yanlışlıkların bir anca bitirilmesini, Türk Milletinin itibarını zedeleyecek tavırların terk edilmesini, etnik ve mezhepsel ayrılıkların giderilmesini istediler.

osmanlıhaber.com


Etiketler: ,

habere yorum yapın

Yorum yapın: