haber oku

“TURKUAZ KADINLAR DERNEĞİ” YENİ YERİNDE!

admin ~ 24 Şubat 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSCI0003

Kadınların toplumdaki yerini ve önemini vurgulamak amacıyla 3 Mayıs 2012 tarihinde Nazilli’de kurulan “TURKUAZ KADINLAR DERNEĞİ” yeni yerine taşındı.

Kalabalık bir şekilde yeni yerinin kurdelesini kesen “TURKUAZ” kuruluş Misyon ve amacını şimdiden ulaşmış görünümü verdi.

Özellikle Azerbaycan ve Türkiye kadınları arasında dayanışmayı güçlendirmek ve kültürel alış verişte bulunarak iki kardeş ülkenin yakınlaşmasına katkı sağlama amacındaki derneğin “HOCALI KATLAMI” kınama ve anma günlerine denk gelmesi ayrıca takdire şayan bir hareket.

Dernek Başkanı Sn. Fatma ERGÜN’DEN derneğin amaçları hakkında konuşurken söylediği:

-Kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenleyeceklerini, amaçları doğrultusunda gazete, dergi, kitap gibi yayınlar çıkartacaklarını ve çalışma ve bilgilendirme bültenleri bastıracaklarını söyledi.

Ayrıca kadın ve kız çocuklarının eğitimi, kadının çalışma hayatındaki yeri, ekonomide üretim gücü, kadının emeğinin sömürülmesi ve kadına şiddet ve kısacası kadınla ilgili her konuda mücadele vereceklerinin altını çizmesi Nazillimiz için güzel bir girişimdi.

“TURKUAZ KADINLAR DERNEĞİ” yeni yeri olan Altıntaş Mahallesi 312 sok. No. 6 kat:3 (Birey Dershanesi Yanı) NAZİLLİ’DEDİR.

TURKUAZ KADINLAR DERNEĞ’NE çalışmalarında başarılar diler, amaçları doğrultusunda Türk ve Azerbaycan milletlerine hayırlı olsun deriz.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: