haber oku

TURKUAZ’DAN BAŞKAN’A ZİYARET!

admin ~ 10 Aralık 2013 ~ Genel, Manşetler

turkuazziyarethaberi (4) (1)

Bayan Turkuaz’lardan Alıcık’a Ziyaret

Nazilli Turkuaz Kadınlar Derneği Başkanı Fatma Ergün ve Yönetim Kurulu üyeleri Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti.

Nazilli Turkuaz Kadınlar Derneği Başkanı Fatma Ergün ve Yönetim Kurulu üyeleri Gonca Yelkovan, Bedia Kaya, Medine Öztunç, Fadime Aksoy, Hicran Çaçur, Filiz Çimen, Yıldız Portakal ile Süreyya Akkaya, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti. Alıcık’ı iadeyi ziyarette bulunan Nazilli Turkuaz Kadınlar derneği Başkanı Fatma Ergün; “Turkuaz Kadınlar Derneği olarak Belediye Başkanımız Haluk Alıcık’ı ziyaret ettik. Derneğimize verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledik” dedi.

Başkan Alıcık’a açılışından bu güne kadar derneklerine verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Turkuaz’lı bayanlar Alıcık’a çiçek takdim ettiler. Nazilli’de faaliyet gösteren başta kadın Dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarına maddi ve manevi olarak sürekli destek veren Başkan Alıcık’a önümüzdeki yerel seçimlerde de başarılar dileyen Turkuazlı bayanlar Nazilli’ye kazandırılmak istenilen Kadın Sığınma Evinin bazı siyasiler tarafından engellenmiş olmasından dolayı üzgün olduklarını ifade ettiler.

Nazilli Turkuaz Kadınlar Derneği Başkanı Fatma Ergün; “Derneğimizin kuruluş aşamasından bu güne kadar ve bizim gibi Nazilli’de faaliyet gösteren diğer  sivil toplum kuruluşları ve derneklere maddi ve manevi desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Sizin önceliğiniz her zaman çocuklarımız, yaşlılarımız hatalarımız ve bayanlarımız oldu. Türkiye’nin bir çok İllerinde bile olmayan Alzheimer merkezi, Huzur evi gibi çok önemli hizmet yerlerini başarılı çalışmalarınız ile siz Nazilli’de hayata geçirdiniz. Geçtiğimiz günlerde Nazillimize kazandırılmak istenilen Kadın sığınma evinin ise bazı siyasiler tarafından engellenmesi bizleri üzdüğü kadar sizi de fazlasıyla üzdüğünü biliyoruz. Umarız bürokratik engeller bir an önce aşılır, Nazilli Halkı Kadın sığınma evine kavuşur. Turkuaz kadınlar derneği olarak biz size Kadın sığınma evi konusunda güveniyor ve destekliyoruz”  dedi.

Başkan Haluk Alıcık Nazilli Turkuaz Kadınlar Derneğinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; Biz göreve talip olduğumuzda Nazillimizi karşılıksız seveceğimizi söylemiştik. Biz Nazilli’yi karşılıksız sevdik. Nazilli’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve dernekler Nazilli için bir şeyler yapmaya çalıştığında bizler Belediye olarak her zaman yanlarında olduk olmaya da devam edeceğiz. Çocuklarımız yarınlarımız, kadınlarımız geleceğimizin garantisi. Çünkü Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Zira kadınlar, özelde ailenin genelde ise toplumun temelini oluşturmaktadırlar. Yaşlılarımız ise bereketimiz, hoşgörümüz, nurumuz. Kadın Sığınma evimizi yaptık ama faaliyete geçiremedik. Olsun bizde şimdi Kadın Dayanışma Merkezimiz yapıyoruz. Tam donanımlı olacak olan bu evimizin yapım çalışmaları hızla sürüyor. Çok yakın bir zamanda bu evimizi faal duruma geçireceğiz” şeklinde konuştu.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: