haber oku

TUTUM YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI ÇOSKUSU

admin ~ 20 Aralık 2014 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

osman1

Aralık ayının 12-18 tarihleri arasında kutlanan Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası Turan İlkokulu’nda coşkuyla kutlandı.

Her yıl 12-18 aralık tarihleri arasında kutlanmakta olan “Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası” Turan İlkokulu’nda  velilerin de katkısıyla bütün sınıflarda etkili bir şekilde kutlandı. Konuk olduğumuz 3/C sınıfı tutum ve yatırımın önemi ile Türk malı kullanmanın faydaları hakkında bilgilendirdi. Öğrenci velilerin de katıldığı etkinlik Müdür Yrd. Erkan TURAN ve Okul Müdürü Fatih TOSUN tarafından onurlandırıldı.

osman2

Ev sahipliği anlamında görüşlerini aldığımız 3/C Sınıf Öğretmeni Osman GİRGİN:

“Günümüz kasıtlı olarak tüketim toplumu haline getirilmektedir. Oysaki kazanmasını bilmeden harcamasını öğrenen toplumların sonları yakındır. Bu hafta bizim geleceğimiz için çok önemli bir haftadır. Bunu küçümseyerek yok etmeye çalışanlar bile az değildir. Bu bir haftadır. Her ne sebeple olursa olsun bu haftayı gelişigüzel bir gün gibi geçiştiremeyiz. Öğrencilerimiz tutumun ne demek olduğunu ufacık harçlıklarını biriktirip bu paralarını vicdanlarını rahatlatacak bir yerde harcamadıkları müddetçe biz amacımıza ulaşmış sayılamayız. İşte bu vicdanlı harcama yatırımdır.

Başta medyatik kişiler olmak üzere herkes Türk malını kullanmak ve kullandırtmayı özendirmek zorundadır. Bu millet ve vatan sevgisinin göstergesidir. Bu haftalarda yapılan etkinliklerde kesinlikle ithal markalar kullanılmamalıdır ki bu bir alışkanlık yapsın.

Türk malı kullanmak bir fakirlik, eziklik göstergesi değil, bilakis vatan ve millet sevgisidir.”

yerli mal

Bizde osmanlıhaber.com olarak başta böyle etkinliklerde ön plana çıkan Turan İlkokulu müdür ve yardımcılarına, öğretmenlerine, çalışanlarına, tüm veli ve öğrencilerine teşekkür eder daha nice başarılı çalışmalarında yanlarında olmayı dileriz.

osmanlıhaber.com

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: