haber oku

ÜLKÜ OCAĞINDAN ŞEHİDLERE ZİYARET!

admin ~ 11 Kasım 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSCI0063

ÜLKÜ OCAĞINDAN ŞEHİDLERE ZİYARET!

Nazilli Ülkü Ocağı Ata’mızın aramızdan ayrılışının 74. yılı, dün verdimiz 17 şehit ve bütün şehitlerimiz için Milli Mücadele şehitlerine ziyarete gitti.

11.11.2012 Pazar sabahı Nazilli Ülkü Ocağı önünden yola çıkan ülkücülere Buharkent Ülkü Ocağı, ADÜ ülkücüleri ve Aydın Ülkü Ocakları da katıldılar. Yaklaşık doksan yüz kişilik grup ilk olarak Atça Şehitlerine ardından Köşk Karatepe şehitliğine ve son olarak Umurlu Çayyüzü Şehitliğine ulaştılar. Çayyüzü Şehitliğinde kılınan öğle namazının ardından toplu olarak öğle yemeği yenildi. Beraberce yapılan duadan sonra herkes dağıldı.

Milli Mücadele Kahramanlarından Yörük Ali Efe’nin sık sık anıldığı gezide Milli Mücadele günlerindeki mücadelenin ne kadar çetin geçtiği ve Yunan’ın insanlığa sığmaz tavrı genç kuşaklara yerinde ve canlı anlatıldı. Geziye rehberlik eden emekli öğretmen Ali UYSAL zaman zaman gözyaşlarını hâkim olamadı.

Atça’da, Köşk Karatepe’de ve Umurlu Çayyüzü Şehitliklerindeki şehitler Yunan’ın kız, kadın ve çoluk çocuk demeden yaptığı işkence ve toplu katliamları kendini medeni sayan devletlerin medeniyeti bilmediklerini veya kendilerinin medeniyet canavarı olduğunun açık kanıtlarıdır.

Bundan 90 yıl önceki vahşetlerle bugünkü vahşetlerin arasında çok fark olmadığını gören gençler Ülkücü olmanın ve dünyaya Nizam vermenin önemini bir kere daha idrak ettiler.

Gezide osmalıhaber imtiyaz sahibi Osman Girgin ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Alperen Girgin’de vardı. Buralar basının devamlı olarak ele alıp gündemde tutması gereken yerlerin başında olması gerekirken, birçok basın mensubu arkadaşımızın magazin konularını gündemde tuttuklarını söylediler.

Osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: