haber oku

ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI SAYIN OLCAY KILAVUZ’DAN AÇIKLAMA

admin ~ 15 Haziran 2017 ~ Genel, Manşetler

304378_olcay_1

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Ülkücülere dinsiz diyen Konya müftüsüne çok sert tepki gösterdi.

KILAVUZ’UN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:

Sen Nasıl Bir Zihniyetin Kırıntısısın Müftü Efendi?

İslâm; kulun kula kulluğuyla birlikte keyfi tekfiri ve riyakârlığa karşı mütevazılığı benimseyen dindir. Bunun içindir ki, İslâm’da din adamının görevi dine kabul veya red değil, kişileri doğruya ve güzele yönlendirmektedir. Hele ki, gösteriş dinimizin mütevazılık karşısında neredeyse yok saydığı bir mefhumdur.

Konya’da şehit cenazesinde yaşanan olay ve devamında sözde tetikçi basında çıkan haber niteliğinden yoksun iftiralar yumağının, din anlayışımız ile örtüşen bir tarafı bulunmamaktadır. Şehidimizin cenaze namazını kıldırmak için Konya’daki makamında Akşehir’e giden müftü, cenaze töreni ile politika kürsüsünü karıştırmış olacak ki acısını içine akıtan insanlara üst perdeden nutuk çekmeye çalışmıştır. Vatandaşlarımızın tepkisi ile karşılaşınca da olayı Ülkücüler’e ihale etme mücadelesine girişmiş, kendisinin ve birkaç dostunun da yazarları arasında bulunduğu internet gazetesi aracılığıyla Ülkü Ocaklılar’ı hedef alma gafletinde bulunmuştur. Türkiye’de Ülkücü Hareket’in tepkisi ile karşılaşınca da müftülüğün resmi sitesinden yaptığı cılız bir açıklama ile hadiseyi ört bas etmeye çalışmaktadır. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali, Ülküdaşlarımızdan şikayetçi olmuştur.

Konya Müftülüğü’nün sitesinde yer alan açıklamada müftü beyin Ülkücüler’e dinsiz demediği vurgulanmıştır. Peki, Ülkücüler’e dinsiz deme cüretini gösteren sözde medya organında müftü, mensubu olduğu sendika başkanı yazarlık yapmakta mıdır? Ülkü Ocaklı gençlerin şehit cenazesinde taşkınlık yaptığı iftirasını atanlar bunu hangi kaynağa dayandırmaktadır? Şehitlerimizin yakınlarının böyle bir söylemi olmuş mudur? Ya değilse müftü yahut söz konusu iftiraların sahipleri kendilerini cenaze zabıtası mı zannetmektedir? Ülkücüler dinsizdir diyen haysiyetsiz bu afaroz yetkisini nereden almaktadır? Bu soruların tamamının cevabı nettir. Söz konusu iftiranın arkasında olanlar, şunu iyi bilmelidir ki Ülkücüler sizler gibi protokol sevdalısı değil vatan ve bayrak âşıklarıdır. Ülkücüler bir tek bayrak için, vatan için ve devlet için önde gitmeyi, şehadette birinci olmayı arzularlar. Riya dolu protokoller, düzmece selamlıklar ise Ülkücüler ’in değil sizler gibi mikrofon meraklılarının ilgi alanıdır.
Ülkücüler’e bırakın sözü, din üzerinden iftira atmaya çalışanlar ve sözde sitedeki metnin sahibi her kimse internet cesaretini kenara bırakıp kimliğini açıklamalıdır ki yüreğinin kaç dirhem olduğunu görelim. “Nereden yetişiyor bu Ülkücüler” diye soru soracak kadar Türk-İslâm Ülkücüleri’nden bihaber olan zevat, sorunun cevabı gayet açıktır, Ülkücü’nün yetiştiği yer Ülkü Ocakları’dır. Peki, dini şahsi husumetleri için kullanan, toplumu kutuplaştırmaya çalışan sizler nerelerden yetişmektesiniz? Yoksa siz maklubeli toplantıların, aklını kullara kiraya verenlerin kalıntıları mısınız? Din üzerinden menfaat değiştirmenin alâsını beceriş, söylemde bulunup eylemde geri duruşunuz akıllara ilk olarak bu zihniyetin kırıntısı olduğunuzu getirmektedir.
Ülkü Ocakları olarak, söz konusu haberin sahibini zerre cesareti ve basireti var ise gerçek kimliğini açıklamaya çağırıyoruz. Konya Müftüsü olan şahısta eğer ki bu aşağılık haberlerin yayınlandığı internet sitesi ile en ufak bir ilişkiye sahip ise yaptığı hatanın farkına varıp istifa etmeli, aksi takdirde Diyanet İşleri Başkanlığı bu hususta gerekeni yapmalıdır. Sendikanın il temsilcisi haddini bilmeli, sendikacılığını politikaya tercih edecek ise kendisine başka bir koltuk edinmelidir. Uyduruk ifadelerle Ülküdaşlarımızı şikâyet etme yüzsüzlüğünde bulunanlar, dinsiz dediğiniz Ülkücü Hareket’in binlerce şehidi, on binlerce gazi ve mağduru başta olmak üzere yedi yaşındaki çocuğundan yetmiş yaşındaki ihtiyarına kadar her bir ferdi sizden iki dünyada da davacıdır. Türk-İslâm Ülkücülerinin, işinin ehli olup toplumda kargaşa yerine huzuru arzulayan bir din görevlisine sonsuz saygısı vardır. Fakat her kim ki haddini aşar ise hele ki mukaddesatımızı çiğneyerek nefsi için değerlerimizi yok sayar ise işte Ülkücülerin eli iki cihanda da bu şahsiyetsizlerin yakasındadır.

 

Olcay KILAVUZ

Ülkü Ocakları Genel Başkanı

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.