haber oku

ÜLKÜCÜ İŞÇİLER DERNEĞİ KONFERANSTA BİR ARAYA GELDİ

admin ~ 23 Şubat 2016 ~ Genel, Manşetler

DSC_0250

Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda yapılan Konferansta Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Eski MHP Aydın Milletvekili Recep Taner, Ü.İ.D Genel Başkanı Hakan Kandemir, Ü.İ.D Genel Başkan Yardımcıları, Tuncay Şaş,  Caner Sarıoğlu Ahmet Çokgülek, Yerel İş Sendikası Genel Başkanı Nuri Satılmış, Ü.İ.D. Bölge Başkanı Mehmet Salih İrdem, Bölge Başkan Yardımcıları, Ü.İ.D. İzmir İl Başkanı, Dikili, Buca İlçe Başkanları, Ü.İ.D. Denizli İl Başkanı, Sarayköy,  Çivril, Ü.İ.D.Akdeniz Bölge Başkanı ve yardımcıları, Aydın İl Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Karaca, Aydın İl Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Cengiz Kılıç, Nazilli Belediyesi Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri,  MHP İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan, MHP İlçe Yönetim Kurulu, Nazilli Türk Eğitim Sen üyeleri, Nazilli Türk Ocakları Başkanı Ahmet Çekim, Çevre İlçe Ocak Başkanları ve Yönetim Kurulları, Çevre İlçe MHP Başkanları ve Yönetim Kurulları yer aldı.

DSC_0262

Nazilli Ülkücü İşçiler Derneği tarafından düzenlenen Fırat Çakıroğlu’na Kutlu Davada Ülkücü Şehitlerimiz ve Ülkücü İşçilerimiz” Konulu Konferansta il konuşmayı Nazilli Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Ahmet Turan yaptı.  Hiçbir menfaat gözetmeden Ashab-ı Suffa gibi sosyal hizmet geleneğini sürdürmeyi amaçladıklarını belirten Turan; “Arkadaşlarımla birlikte Cennet Mekan Başbuğumuzu Alpaslan Türkeş beyefendinin de söylemiş olduğu gibi ‘Emeği ve Şerefli Alın teri ile yaşayan işçi kardeşlerimin hakkının arandığı ve Peygamberimizin Buyurduğu üzere işçinin hakkını alının teri kurumadan önce veriniz düsturunun takipçisi olunan 46 yıllık mazisiyle Türk Milletine hizmet etmekte olan böyle kıymetli bir kurumda almış olduğumuz sorumluluğun farkındayız. İlçemizde ilimizde ve ülkemizin kalkınması için emek veren işçi kardeşlerimin birlik beraberliğinin sağlanması yolunda yine bu kardeşlerimin emeklerini çıkar çatışmalarına kurban etmeyecek duruşu göstererek hayatlarını layığıyla devam ettirebilme imkânı bulabilmeleri için var gücümüzle çalışacağız. Bizleri Şeyh Edebali’nin vasiyetnamesindeki ‘insanı yaşat ki Devlet yaşasın’ öğüdünü Destur aldık. O yüzdendir ki Ülkücü İşçiler Derneği için bütün işçi kardeşlerimiz önemlidir, değerlidir. Çünkü onlar geçimleri için çalışıp helalinden kazanma yolunda ömür tüketmedirler. Böylesine fedakâr bir davranışta bulunan işçileri yok saymak milli menfaatlerimizi de yok saymak demektir. Ülkücü işçiler derneği olarak bizler her dönemde olduğu gibi yine milli menfaatlerimizden taraf olacağız işçi kardeşlerimle birlikte Ülkemizin kalkınması yolunda üzerimize düşen her görevi canla başla yapmaktan kaçınmayacağız. Türkiye’nin her bölgesinde olduğu gibi bizlerde Nazillimizde ve Aydın’dan da her işçinin dert ortağı gönüldaşı ve takipçisi olmaya çalışacağız. Birlikten kuvvet doğar atasözünün haklılığı tarihin her safhasında ortaya çıkmıştır. Bu vesile ile ‘Dik başlı tok karınlı mutlu yarınlarla dolu’ bir Türkiye için bütün işçi kardeşlerimizi ülkücü işçiler derneği çatısı altında birleşmeye davet ediyorum” dedi.

Ezan dinmesin diye can veren Bayrak solmasın diye Kan veren Bayrakları Bayrak yapan üstündeki kandır Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır mısraları ile sözlerine devam eden Ahmet Turan “Şairin mısralarına hak verircesine kara toprağın bağrına tıpkı bir gül bahçesine girercesine giren 5400 şehitle şereflendirilmiş mukaddes davanın yiğit mensupları her biri bizler için şeref madalyası olan daha bıyıkları bile terlememiş nice yiğitlerimizi anmak vatanı ve milleti çok sevmenin hesabı akıl almaz işkencelerle sorulan çarmıklara gerilen yargılanmadan haklarında idam kararı verilen hukuksuzluğun ve çaresizliğin her türlüsünü yaşayan ülkü güllerini tekrar yad etmek için bir araya toplanmış bulunmaktayız Şehitlerimiz Şahitlerimizdir. Unutmadık Unutmayacağız Unutturmayacağız. Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin her bölgesinde kurulan Ülkücü İşçi Derneklerinin işçi hakkını aramayı, işçinin sesi olmayı amaçladıklarını ifade eden Ülkücü İşçiler Derneği Genel Başkanı Hakan Kandemir,”Milliyetçi ülkücü şehitlerini anmak üzere düzenlenen bu konferansta sizleri birlikte görmek gurur kaynağım oldu. Tarih inanmış insanların mücadelesinin her daim farkındadır. Sırtlarını sadece cenabı Allah’a dayayan, zafer yalnızca Allah’a inananlarındır. Kim er meydanında hak için mücadele etmişse bugün bizlerin yanındadır. Bu destanlaşmış kahramanlarımızın tarihimizde birçok örneği vardır. Vakit davaya inanmış bu yola baş koymuş ülküdaşlarımızla birliktelik daha güçlü istikrarlı yararınlar için mücadele verme vaktidir”  şeklinde konmuştu.

Konuşmaların ardından Nazilli’deki şehitlerin aileleri için hazırlanmış olan plaketleri, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Genel Başkan Hakan Kandemir, Eski MHP Aydın Milletvekili Recep Taner, MHP ilçe başkanı Kürşat Engin Özcan tarafından takdim edildi.

Araştırmacı Gazeteci ve Yazar Lütfi Yıldız’ın hazırladığı  ‘Destanlaşmış Ülkücü Hareket’ konulu  sinevizyon gösterisi ile Ülkücü Şehitlerini  tek tek anlattı. Yıldız, ülkücü şehitleri anlatırken salonda duygulu anlar yaşandı.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.