haber oku

ÜLKÜCÜ ŞEHİD RUHİ KILIÇKIRAN ANILDI!

admin ~ 03 Ocak 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSCI0015

Nazilli Ülkü Ocakları geleneksel olarak düzenlediği Cuma akşamları Yasin-i şerif gecesindeki duaları,  4 Ocak 1968 yılında şehid olan Ülkücü Hareketin ilk şehidi Ruhi KILIÇKIRAN, bütün şehidlerimize ve tüm geçmişimize gönderdi.

Ülkü Ocakları Nazilli Temsilciliğinde on yıldan bu yana geleneksel olarak devam eden Yasin-i şerif gecesinin yapımcısı Eğitimci-Yazar Osman GİRGİN programa yarım saatlik sohbet ile başladı. Her hafta okuduğu ve açıkladı ki sayfalar Kuran-ı Kerim mealinde Yusuf Süresi ve içindeki Yusuf Peygamberin çektiği sıkıntı ve zorluklar vardı. Tabii ki her sıkıntının ardında nimet bölümünde kardeşi Bünyemin ile buluşması ve hasret gidermesi vardı.

Ülkücü Hareketin ilk şehidi Ruhi KILIÇKIRAN’IN şahadetinin 45. yılında Nazilli Ülkü Ocaklarında unutulmaması ve dualarla anılması Ülkücü Hareketin vefa ve temellerine bağlılığını gösteriyordu.

1946 yılında Osmaniye’nin Rızaiye Mahallesinde dünyaya gelen küçük yaşta babası Ömer Efendi’yi kaybeden KILIÇKIRAN, Ankara Üniversitesi İlahiyat fakültesi ikinci sınıf öğrencisiydi.

4 Ocak 1968 tarihinde, iftardan sonra site yurdu kantinine gelerek kasıtlı bir tartışma çıkaran komünistler tarafından kurşunlanarak şehid edilen KILIÇKIRAN Osmaniye’de defin edildi.

Yasin-i Şerif, süreler, aralarında getirilen tekbirler ve duadan sonra gece, verilen ikramlarla son buldu.

Osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: