haber oku

ÜLKÜCÜLER BİLGİLERİYLE YARIŞTILAR!

admin ~ 15 Haziran 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSCF0630

Nazilli Belediye Nikâh Salonu’nda Aydın İl Ülkü Ocakları’nın düzenlediği Ali Metin TOKDEMİR Ülkü Ocakları arası bilgi yarışması yapıldı.

14Haziran 2013 Nazilli Belediye Nikâh Salonu’nda yapılan Aydın İl’inde bulunan Ülkü Ocakları Arası bilgi yarışması büyük heyecan ve çekişmelere sahne oldu. M.H. P Aydın İl Başkanı, Belediye Başkan Yrd. İl Ocak Başkanı, Nazilli Türk Eğitim Sen Başkanı, Nazilli Türk Ocakları Başkanı, Nazilli Şehid Aileleri Başkanı ve ilçe ocak başkanlarının katıldığı Ali Metin TOKDEMİR Bilgi yarışması saygı duruşu ve istiklal Marşı ile açıldı. Ev sahibi olarak açılış konuşması yapan Nazilli Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Şükrü IRGAT:

Böyle önemli ve kutsal bir programda ev sahipliği yapmaktan gurur ve mutluluk duymaktayız.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür vakfı tarafından memleketin her köşesinde düzenlenen bilgi yarışması, ülkücüleri bilgilendirmek, bilgilendirirken yarıştırmak ve Cumhuriyetimizin 100. Yılında dünyaya Türk mührünü Ülkücülerin yani bizlerin vurması içindir. İşte bugün burada yarışan veya dinleyen herkes bir elinde Kuran-ı kerim bir elinde bilgisayarla aydınlık yarınlara ocaklarında ilerlemektedirler. Ocaklarının dışında ilerleme ve direnme yerleri seçenler hangi rüzgârın önünde olduğunu bilmeden savrulup gideceklerdir. Burada cennet mekân Başbuğumuzun sözünü hatırlatmak istiyorum:

-Dalından Kopan yaprağın akıbetini rüzgâr tayin eder.

Saygıdeğer ülküdaşlarım,

Ülkü ocakları bu milletin içinden gelen memleketin öz evlatlarının bulunduğu yerdir. Ocaklarımızın  ve Ocaklarımızdan feyz alan herkesin kıymetini iyi bilelim. Bilelim ki, milletimiz ilelebet daim olsun.

Ben burada yarışacak ülküdaşlarıma başarılar diliyorum. Sözlerimi Başbuğumuz  Alparslan TÜRKEŞ’İN sözleri ile bitirmek istiyorum.

-Ben Türk Milletini; sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvetle, hile ile çiğnenen, çiğnetilen hukuk düzenlerine, ahlaktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir ekonomiye çağırmıyorum.

Türklük şuur ve gururuna, İslam ahlak ve faziletine, yoksullukla savaşa, adaletle yarışa, birliğe, kardeşliğe kısacası Hak yolu, Hakikat yolu, Allah yoluna çağırıyorum.

Aydın, Nazilli, Yenipazar, Buharkent, Söke, Ortaklar Ülkü Ocaklarının yarıştığı yarışmanın birincisi 30 sorunun 22 tanesi doğru cevap veren Nazilli Ülkü Ocakları oldu.

Nazilli Ülkü Ocakları adına yarışan arkadaşlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: