haber oku

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ANILDI

admin ~ 10 Kasım 2015 ~ Genel, Manşetler

DSC_7276

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 77 yıl önce sonsuzluğa göç ettiği an olan 09.05 te çalmaya başlayan sirenler ile Nazilli’de 2 dakikalığına hayat durdu. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yılında Nazilli’de törenlerle anıldı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 77. yılı dolayısıyla Nazilli’de anma programı düzenlendi. İstasyon Meydanı Atatürk Anıtında yapılan resmi törene, Aydın Vali Yardımcısı ve Nazilli Kaymakam Vekili İbrahim Yurdakul, MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu, İlçe Garnizon Komutanı Albay Ekrem Turan, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Baki Deniz, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yener Gök, İlçe Müftüsü Necati Topaloğlu, Ak Parti Nazilli Teşkilatı, CHP Nazilli Örgütü, MHP Nazilli İlçe Teşkilatı, kurum ve kuruluşların müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

İstasyon Meydanındaki Atatürk Anıtı’na protokol sırasına göre çelenklerin sunulması ile saat dokuzu beş geçe sirenler çaldı. İki dakikalık saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı sonrası, İstasyon Meydanındaki ilk tören sona erdi. Anma Programının ikinci bölümü Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda devam etti. Nazilli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin düzenlediği anma etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan program katılanlara duygulu anlar yaşattı. Nazilli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenciler tarafından okunan şiirler, oratoryo ve Ata’nın sevdiği şarkıların söylenmesinden sonra 10 Kasım öncesi okullar arası düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından hediyeleri ve derece belgeleri takdim edildi.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.