haber oku

ULUSLARARASI DAMA TURNUVASI

admin ~ 05 Aralık 2015 ~ Genel, Manşetler

DSC_4716

Nazilli 4. Uluslar arası Dama Şampiyonası düzenlenen tören ile Nazilli Ahmet Şensan Kültür Merkezinde başladı.

Nazilli Belediyesi’nin bu yıl 4.’sünü düzenlediği Uluslararası Dama Turnuvası Ahmet Şensan Kültür Merkezinde düzenlenen tören ile başladı. Saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşı ile başlanan açılış törenine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yener Gök ve Şube Müdürleri, Nazilli MHP İlçe Başkanı Engin Kürşat Özcan, Mahalle Muhtarları, Nazilli Belediye Meclis Üyeleri Nazilli Belediye Başkan Yardımcıları ile Daire Müdür Vekilleri ve Türkiye’nin her ilinden turnuvada yarışacak olan sporcular katıldı.

Bu yıl 4.’sü düzenlenen Turnuvaya Batman İzmir, İstanbul, Aydın, Bursa, Balıkesir, Manisa, Diyarbakır Siirt ve Türkiye’nin her İli ile Azerbaycan’dan gelen toplamda 140 Dama Sporcusu yanında değişik yaş guruplarından öğrencilerinde yarışacağı ve 2 gün sürecek Dama Turnuvası açılış töreninde açılış konuşmasını yapan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Nazilli Belediyesi’nin sporun tüm dallarında mücadele eden ve başarılı olan sporculara destek verdiğini hatırlattı. Nazilli’den Türkiye şampiyonları çıkmaya başladığını belirten Alıcık, “İlçemizden çıkan Türkiye şampiyonu sayılarının daha da artmasını istiyorum. Bu tür faaliyetlere desteğimiz sürecek. 2016 yılında yapacağımız dama turnuvasında daha fazla ülkenin katılımı ve daha çok Dama Sporcusunun katılımını bekliyorum ” dedi

Türkiye Dama Federasyonu Başkanı Ali Kadir Benzer, Dünya Dama Federasyonu’na üye olduklarını, Nazilli’de düzenlenen turnuvalarında Türkiye’nin ilk resmi Dama Turnuvası olma özelliğini taşıdığını ifade ederek “Bu gün açılışını yaptığımız turnuvamızda 140 Dama Sporcusu Türkiye’nin en iyi oyuncuları arasına girmek için 2 gün boyunca yarışacaklar. Oyunlar sonunda dereceye giren ilk 4 sporcuya toplamda 10 bin liralık ödül dağıtılacak. Tüm sporculara ve yeni başlayan öğrenci kardeşlerime başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Törende geçmiş yıllarda Türkiye Şampiyonu olan ve Türk Damasının ülkemizde ve dünyada gelişimine ve tanıtımına katkı sağlamasından dolayı, Belediye Başkanı Haluk Alıcık Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Akkaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yener Gök ‘e Türkiye Dama Federasyonu Başkanı Ali Kadir Benzer tarafından plaket verildi. Daha sonra Başkan Alıcık ile Türkiye Dama Federasyonu Başkanı Ali Kadir Benzer’in oynadığı ilk oyun ile müsabakalara tüm yarışmacılar başladı.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.