haber oku

UZUN ÇARŞIYA HOŞ GELDİNİZ!

admin ~ 23 Şubat 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC_0147

 

Uzun Çarşı “Takları” beğeni topladı

 

Nazilli Belediyesi, Nazilli Şehir merkezinin en önemli yeri olan her gün çok sayıda esnaf ve vatandaşın yolunu adımladığı Uzun Çarşı girişlerine ışıklı  ‘Tak’lar yerleştirdi.

 

Nazilli’de şehir merkezi denince ilk akla gelen Nazilli’nin en eski çarşılarından Uzun Çarşının kuzey ve güney girişlerinde yer alan giriş blokları üzerine Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü  “Uzun Çarşıya Hoş Geldiniz”, Okumak, Yaşamak ve Yaşlanmak İçin İdeal Şehir Nazilli” ve Nazilli Belediyesi logolarının bulunduğu taklar yerleştirdi.

 

Nazilli Belediyesinin yapmış olduğu çalışmaları olumlu karşılayan esnaf ve vatandaşlar,  Uzun Çarşının Nazilli’nin güzel bir simgesi olduğunu belirterek, takların üzerinde yazan yazıların Nazilli’yi simgeleyen sözler olduğunu söylediler. Uzun Çarşının sadece Nazilli için değil Aydın Çevresi içinde önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden vatandaşlar, Nazilli Belediyesinin bu nostaljik çarşının girişlerine yerleştirdiği taklarla Uzun Çarşıya ayrı güzelik ve hava getirdiğini belirttiler. Vatandaşlar ve çarşı esnafı Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a bu güzel çalışmadan dolayı teşekkür ettiler.

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: