haber oku

UZUNIRMAK’TAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI!

admin ~ 23 Kasım 2013 ~ Genel, Manşetler

 

a u

MHP Aydın Milletvekili, TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak’ın, 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı:

11 yıllık AKP iktidarı döneminde, sürekli değiştirilmekten, yap-boz tahtasına dönen sınav ve öğretim sistemi, iktidar partisinin ders kitaplarına kadar giren siyasi propagandası ve eğitimin milli niteliğinin hiçbir dönemde olmadığı kadar aşınması, önemli sorunlardan biridir.

Öncelikle ilköğretim çağındaki evlatlarımız; yalnızca adı “milli” olarak kalmış eğitim yapısı altında, ne yapacaklarını şaşırmış, aileler umutsuz ve karamsar bir duruma gelmişlerdir.

Eğitim sistemini yap-boz tahtasına çeviren hükümetin hedefinde; milli niteliği zayıflatılmış, öğretmeni huzursuz ve mutsuz olan bir eğitim ve öğretim yapısını hayata geçirmek vardır.

Geleceğimizin güvenceleri olan evlatlarımızı hayata hazırlayan öğretmenlerimiz, ekonomik problemler karşısında çaresiz durumda. Bu en başta iktidar partisinin bir ayıbıdır ve boynuna asılmış utanç vesikasıdır. Bu adaletsiz ve insafsız durum mutlaka düzeltilmelidir.

Öğretmenlerimizin yüzde 79’unun kredi kartı borcu birikmiş. Yüzde 68’i, bankadan ayrıca kredi çekmiş. Öğretmenlerin yüzde 59’u kirada oturuyor. Öğretmenler, gelecek endişesi yaşıyor. Öğretmenlerimizin aylık ve ek ders ücretleri insanca bir hayat sürmeleri için yeterli değil.

Atama ve nakil sorunlarından kaynaklanan şikayetler artarak sürmektedir. Atanamayan öğretmenler bir an önce atanmalıdır.

Özür grubunda bulunan kardeşlerimizin tayinlerindeki hak kayıpları ve mağduriyetler hayret ve üzüntü verici şekilde devam etmektedir.

 

Öğretmenlerimizin layık oldukları ekonomik ve sosyal seviyeye ulaştırılmasının vakti gelmiş ve geçmektedir.

Yetersiz kalan öğretmen ek ders ücretleri yükseltilmelidir.

 

Ücretli öğretmenliğin sorunları bitirilmeli, atama bekleyen öğretmenler kadroya alınmalıdır.

Bu düşüncelerle, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün halen görev yapan veya emekli olmuş öğretmenlerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, hepsini kutluyorum.

Görev başındayken şehit düşmüş ve Hakk’a yürümüş olan bütün öğretmenlerimize Cenab-ı Mevla’dan rahmet diliyorum.

Ali UZUNIRMAK

MHP  Aydın Milletvekili TBMM İdare Amiri

Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: