haber oku

VAHE KILIÇARSLAN’A UZUN YAŞAM SANDIĞI!

admin ~ 08 Şubat 2013 ~ Genel, Manşetler

vahemakamda (6)

Uzun Yaşam Sandığı verdi

Ünlü manken Vahe Kılıçarslan’ın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği Vahe’nin Sofrası Nazilli’deydi.

Cumartesi günlerinin En Çok İzlenen Programlarından Vahe’nin Sofrası’nın lezzet gezisi tüm hızıyla devam ediyor. Vahe’nin Sofrası izleyicisi olan Nazillili Çağlar Buldular’ın Uzun Yaşam Kenti olarak tescillenmiş Nazilli’yi doğallığı ile zenginleşmiş olan mutfağı ile de tanınması için Vahe Kılıçarslan’a davet göndererek Nazilli’ye çağırdı. Uzun yaşamın sırlarını merak eden Vahe Kılıçarslan ekibi ile Uzun Ömürlü İnsanların yaşadığı kent Nazilli’de yapımcılığını ve sunuculuğunu kendisinin  yaptığı Vahe’nin Mutfağı adlı yemek programının çekimlerini yaptı.

Cansız manken lakaplı manken Vahe Kılıçarslan, Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Nazilli’nin uzun yaşam kenti olarak nasıl tescillediğini anlatan Alıcık ziyaret sonunda Vahe Kılıçarslan’a Nazilli’nin simgesi haline gelen ‘Uzun Yaşam Sandığı’ ve Nazilli’yi anlatan kitap, dergi  ve hediyeler sundu.

Cansız manken olarak tanınan Vahe Kılıçarslan, Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın kendilerini gösterdikleri ilgi alaka ve uzun yaşam sandığı için teşekkür erken sandiğin içindeki ürünleri tek inceledi. Tamamen organik ürünlerden oluşan Uzun yaşam sandığından çok etkilenen Vahe Kılıçarslan dünyanın en şanslı insanlarının Nazilli’de yaşadığını söyledi.

Ziyaret sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vahe Kılıçarslan, uzun yaşamın dünyada yaşayan her canlı için önemli bir oldu olduğunu söyledi. Dünya’nın en şanslı insanlarının Türkiye’de yaşadığına dikkat çeken Kılıçarslan, “Başka varlıklara göre daha uzun yaşıyoruz. Nazilli gibi ilçelerde de ömrümüzün daha da uzun olması çok daha önemli bir ayrıntıdır. Bence dünyadaki herkesin Nazilli’yi görmesi, Nazilli ve çevresini i gezmesi gerekiyor” dedi.
Yöreye özgü otlar ve tatlar sayesinde Nazilli’de yaşayan insanların daha uzun yaşadığının bilimsel olarak kanıtlandığını ifade eden Vahe Kılıçarslan, “Bu konuya Belediye Başkanı Haluk Alıcık da destek vererek bir ivme kazandırmıştır. Sadece Nazilli için değil, Türkiye ve dünya için çok önemli bir slogan Nazilli’den yükseliyor. Nazilli’ye gelin, ömrünüzü uzatın diyoruz” şeklinde konuştu. Belediye Başkanı Haluk ALICIK ise Vahe Kılıçarslan’a Nazilli’ye gelip program yaptığı için teşekkür etti.

Belediye Başkanı Haluk Alıcık, ziyaret sırasında Nazilli’nin uzun yaşam merkezi olarak kabul edilmesinin ardından yeni bir slogan ürettiklerini belirtti. Bu sloganı ilk kez kamuoyu ile paylaştıklarını söyleyen Alıcık, “Okumak, yaşamak ve yaşlanmak için Nazilli’ye gelin. Bu yeni sloganımız sayesinde kentimiz daha çok dikkat çekecek ve tanınacak” ifadelerini kullandı.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: