haber oku

VERGİ DAİRESİNDEN ALICIK’A ZİYARET!

admin ~ 27 Şubat 2013 ~ Genel, Manşetler

vergidairesiziyaret (6)

 

Vergi Dairesinden Başkan Alıcık’a Ziyaret

Vergi Haftası nedeniyle Nazilli Vergi Dairesi Müdürü ve çalışanları Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti.

25 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası nedeniyle Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ‘ı makamında ziyaret eden Nazilli Vergi Dairesi heyeti, “Vergi Haftası” etkinlikleri kapsamında  hazırladıkları program ve ayrıca etkinlikler arasında yer alan Santraç Turnuvasına Başkan Alıcık’ı davet etti. Her iki davete de katılacağını ifade eden Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a vergi konusunda halkı bilinçlendirmek için sağladığı destekler ve gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür eden Vergi Dairesi Müdürü Kadriye Akkoyun bir buket çiçek takdim etti.

Her yıl Şubat ayının son haftasında Vergi bilincinin ve kavramının önemi vatandaşa hatırlatmak için Vergi Haftasının kutlandığını belirten Nazilli Vergi Dairesi Müdürü Kadriye Akkoyun; “Mükelleflerimize daha iyi hizmet verebilmek için hizmet standartlarımız yükseltildi. GMSİ mükelleflerimiz vergi dairesine gelmeden şifre alarak internetten beyannamelerini verebiliyorlar. Bunu mükelleflerimize sunabilmenin mutluluğu içindeyiz” dedi.

Vergi haftası etkinlikleri kapsamında Nazilli Vergi Dairesi Müdürü Kadriye Akkoyun, vatandaşın vergisini gönüllü olarak ödemesini sağlamaya çalıştıklarını ifade ederek Bir ülkede yaptığı yatırımlar sayesinde para kazanan kişilerin, bu ülkeye hizmet etmesi gerektiğini söyledi. Akkoyun“Gelişen teknoloji ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nın başarılı çalışmaları ile ülkemizde vergi konusunda en küçük bir taviz bile verilmiyor. Vergi Dairesi Başkanlıkları uygulamalarında mükelleflerin haklarını gözetmeyi ilke edinmiştir. Vergi kanunlarına gönüllü uyumluluğun geliştirilmesi ile mükelleflerin sorumluluk ve hakları konusunda bilinçlendirilmesi konularında önemli çalışmalar yapılmış ve bu konuda çalışmalar devam etmektedir” diye konuştu.

Bir ülkedeki sağlık, eğitim ve güvenlik gibi kamu hizmetlerinin sağlanması için verginin büyük önem taşıdığını belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık vergi bilincini oluşturmak için düzenlenen “Vergi Haftası nedeni ile Tüm Ulusumuzun ve çalışanların Vergi Haftasına kutluyorum” dedi. Vergi dairesi çalışanlarının vatandaşların vergilerini gönüllü ve düzenli olarak ödemelerini sağlamak için başarılı çalışmaların altına imza atmalarından dolayı tebrik etti.

Vergi Haftası kapsamındaki faaliyetlerinin başarılı geçmesi dileğinde bulunan Başkan Alıcık “Atatürk’ün dediği gibi Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır, Vergi dairelerinin girişinde yer alan Atamızın bu sözü çok şeyi ifade etmektedir. Tabii, kazancının nispeti gereği vergi ödeyen mükellefler de ayrıca toplumun örnek gösterilen insanlarıdır. Vergi, bizim için Atatürk’ün de söylediği gibi kutsal bir değerdir. Gönül ister ki ülkenin ekonomik durumu her geçen gün daha iyi yerlere gelsin. Devletin en temel gelirlerinden birincisi olan vergi, aynı zamanda ülkeye hizmet edilmesi açısından en önemli kaynaktır. Vergi bilincinin ve kavramının önemi için Vergi Haftasını kutluyoruz. Kamu hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yürümesinde en önemli kaynak vergilerdir. Vergimizi ödemek önemli bir vatandaşlık görevimizdir. Görevimizin bilincinde olmayı diliyor Vergi Haftasını kutluyorum” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: