haber oku

WORLD SOROBAN OKULU NAZİLLİ’DE!

admin ~ 01 Ekim 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

worldsoroban (5)

Özel çocuklar için değil, her çocuk için matematik eğitimi veren World Soroban Okulu Nazilli’de açıldı

Japon Tomeo Soroban Abaküs tekniği ile 5-14 yaş grubu arasındaki çocuklara hızlı hafıza eğitimi veren beyin geliştirme okulu Nazilli’de açıldı. Açılışa Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Dr. Mehmet Engin Uysal, Nazilli Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, Nazilli MHP İlçe Başkanı Av. Kürşat Engin Özcan Okul Kurucu Müdürleri ve eğitmenleri yanı sıra eğitim camiasından birçok öğretmen katıldı.

Konusunda Uzman dört eğitimcinin Hürriyet Caddesi Zafer Mahallesi’nde açtığı okul Cuma günü okul bahçesinde verilen kokteyl ile tanıtıldı. Nazilli Müftüsü H.Hüsnü Sula’nın okuduğu dualarla açılan okulun kurdelesini Belediye Başkanı Haluk Alıcık kesti.
Abaküs Amaçlı beyin geliştirme programı çerçevesinde açılan okulda eğitimciler, çocukların dikkatlerini güçlendirici, zekalarını geliştirici seansların yanı sıra çeşitli zeka oyunlarıyla hızlı karar verebilme ve odaklanma konularında yeti kazanmalarını hedefliyorlar.
Açılış sonrası Dr. Mehmet Engin Uysal Belediye Konferans salonunda, Japon Tomeo Soroban Abaküs tekniği ile 5-14 yaş grubu arasındaki çocuklara hızlı hafıza eğitimi veren beyin geliştirme okulu hakkında seminer verdi. Katılımın oldukça yoğun olduğu seminere özellikle öğretmen ve çocuklu aileler büyük ilgi gösterdi.

21. yüzyılda başarıya ulaşmak için bireylerin edinmesi gereken becerilerin başında öğrenme ve yenilik becerilerinin geldiğini ifade Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “Eğitimin niteliğini 21. yüzyıla uygun şekilde biçimlendirecek bir reform süreci hepimizin özlediği bir konu. Soroban onbeşinci yüzyılda Japonya’ya Çin’den gelmiş olan ve günümüze kadar çok yaygın olarak kullanılan doğuya ait bir çeşit abaküs. Soroban hakkında yaptığım araştırmaya göre, mega mental aritmetik sistemi toplama, çıkarma, bölme, çarpma ve birçok büyük hesaplama işlemlerini hızla yapmayı sağladığını öğrendim. Elektrikli bir hesap makinesine bağlı kalmak yerine aritmetik sistemi kullanmayı öğrenmek çocuklar için mükemmel bir beyin eğitimi. Küçük yaşlarda  bu eğitimin çocuklarda müthiş bir hayal geliştirdiğini ve beyinlerini daha etkili kullandıklarını bilmek daha heyecan verici ve önemli.  Böyle bir okulu Nazilli’mize kazandırdıkları için World Soroban Eğitim Danışmanları ve kurucu Müdürleri  Köksal Bayram, Şükrü Semerci ve Oktay Baş öğretmenlerimize ayrıca bu okulda görev alan eğitmen Simge Semerci’ye teşekkür ediyor başarılar diliyorum” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: