haber oku

YABGU NİHAT YİĞİT osmanlıhaber’DE!

admin ~ 01 Temmuz 2013 ~ Genel, Manşetler

DSCI0001

 

Türk Savaş Sanatı (SAYOKAN) ın kurucusu Sayın YABGU Nihat YİĞİT osmanlıhaber.com a ziyaret etti.

YABGU Nihat YİĞİT’İN ziyaretinde Türkiye Temsilcisi Sayın TANYU Hüseyin YABİR,  Sayın AYBAR Celal AYDEMİR, Sayın Aybar Mutlu KAPLAN, Sayın şahin Efe YILMAZ’DA hazır bulundu.

Ziyareti esnasın da Türk Savaş Sanatı (SAYOKAN) hakkında kısa bilgi veren YABGU YİĞİT:

Türk Savaş Sanatı(SAYOKAN)’ı kurduğumuz 18 Mart 1999 yılında Ankara ve İskenderun’da iki okulumuz vardı. 2009 yılında ülkemizde 30, yurtdışında ise 12 ülke de faaliyet göstermekteyiz. Bugün ise 32 ülkede Türk bayrağı ve Türkçe hizmet vermekteyiz.

Şuanda AVRASYA FEDERASYONU’NU kurulmuş durumdadır. İnşallah Türkiye’de de Federasyona dâhil olduktan sonra daha da hızla büyüceğimize inanıyoruz. İnşallah.

Biz SAYOKAN ile Türk’ün Töresini ve inancını dünyaya anlatmak ve yaşatmak amacındayız. Allah’ın inayeti ile bunu başaracağız. Ama yanımızda kendini bu necip milletin evladı olarak gören hisseden ve hissettirmek isteyen herkesi görmek isteriz.

14 bin yıllık tarihe sahip olmuş zaferlerle, fetihlerle dünya tarihinde güncelliğinim korumuş Türk Milleti’nin bu alanda şimdiye kadar nec’en niçin bir çalışması olmamıştır? SAYOKAN’IN oluşmasına neden bu sorudur.

Bu millet Mete Han’dan Atatürk’e kadar eşsiz kahramanlar, komutanlar, Müslümanlık öncesinde bilgeler, Müslümanlık sonrasında alimler, erenler, dervişler çıkarmış bir millettir. Hamlıktan olgunluğu, zayıflıktan kuvvete götürecek yolun derin malzemeleri, materyalleri bulunmaktadır.

Ben osmanlıhaber.com ailesi olarak SAYOKAN gönüllülerine başta kurucu Sayın YABGU Nihat YİĞİT olmak üzere hepsine teker teker teşekkür eder başarılar diler, Allah yar ve yardımcıları olsun derim. Türk Töre ve inancını tüm dünyaya tanıtmalarını temenni ederim.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: