haber oku

YAĞLI BOYA SERGİSİ AÇILDI!

admin ~ 07 Mayıs 2014 ~ Genel, Manşetler

 

DSC_0266
Yağlıboya resim sergisi açıldı

Yıl boyunca hazırladıkları yağlı boya resimlerini Lütfi Selek Resim ve Sergi Salonunda düzenlenen kokteylli açılış ile yapan öğrencilerin tabloları usta ressamlara taş çıkarttı.

Nazilli Belediyesi Lütfi Selek Resim ve Sergi Salonu Resim Kursu öğrencileri hünerlerini sergiledi. Yıl boyunca hazırladıkları yağlı boya resimlerini Lütfi Selek Resim ve Sergi Salonunda düzenlenen kokteylli açılış ile yapan öğrencilerin tabloları usta ressamlara taş çıkarttı. Önceki gün Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen resim sergisi açılış törenine Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Özkan Nazilli MHP İlçe Başkanı Engin Kürşat Özcan, Nazilli Şehit Aileleri Derneği Başkanı Jale Keskin Daire Müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

DSC_0192

Nazilli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde Lütfi Selek Resim ve Sergi Salonunun resim atölyesinde ücretsiz olarak resim eğitimi alan kursiyerler, sergi açmanın mutluluğunu yaşadılar. Her yıl dönem başında Resim Öğretmenleri Umut Madran ve Seher Altınok eğitmenliğinde ücretsiz olarak eğitim alan 25 kursiyer sene başından itibaren yaptıkları çalışmalarını 15 gün boyunca Lütfi Selek Resim ve Sergi Salonunda sergileyecek. Sergilenen 150 adet yağlı boyadan oluşan tablolarda daha çok manzara ve insan figürleri yer alırken serginin açılış kurdelesini Başkan Yardımcısı İbrahim Özkan eşliğinde kesen Kaymakam Mehmet Okur, kursiyerleri tek tek tebrik etti. Resim insanların ruhlarını yansıttıklarını belirten Mehmet Okur kursiyerlerin kendi çalışmaları ve resimlerinde yansıttıkları duyguları hakkında bilgiler aldı. 1 yıllık süreç içerisinde çok güzel çalışmalar ortaya çıkaran kursiyerlere  özverilerinden ve verdikleri emeklerinden dolayı kutlayan Başkan Yardımcısı İbrahim Özkan kurs eğitmenlerine ve kursiyerlere başarılarının devamını diledi.

DSC_0224

 

osmanlıhaber.com

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: