haber oku

YARDIMSEVER BAŞKAN!

admin ~ 27 Ocak 2014 ~ Genel, Manşetler

2501aydin01

En yardımsever Belediye Başkanı Haluk Alıcık oldu

Türkiye Muhtarlar Derneği Aydın Şubesi, 2013 yılının en yardımsever Belediye Başkanı olarak Nazilli Belediye Başkanı MHP’li Haluk Alıcık’ı seçti.

2013 yılının en yardımsever Belediye Başkanı olarak Başkan Alıcık, plaketini Derneğin Şube Başkanı Ertuğrul Özdemir’in elinden aldı.

Türkiye Muhtarlar Derneği Aydın Şubesi tarafından Menderes Park Restoran’da düzenlenen ‘2013 Yılı En Yardımsever Belediye Başkanı’ ödül töreninde ödüle Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık layık görüldü. TBMM İdare Amiri, MHP Aydın Milletvekli ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak, Efeler Belediye Başkan Adyı Recep Taner, MHP İl Başkanı Fevzi Köse ile köy ve mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda konuşan Derneğin Aydın Şube Başkanı Ertuğrul Özdemir, “Muhtarlar olarak, Nazilli Belediye Başkanı olmasına rağmen, Aydın Merkez, İncirliova ve Çine’de ihtiyaç sahiplerine yardım eden Haluk Alıcık’ın bu ödülü hak ettiğine inanıyoruz. Alıcık, Nazilli’deki mahalle ve köy muhtarlarının daha iyi hizmet vermesi için çalışmış aynı zamanda Aydın merkez ve diğer ilçelerde de muhtarlarımızın taleplerini karşılamıştır. En basit örneği Aydın’da topladığımız mavi kapaklar, Aydın Belediyesi tarafından kabul edilmezken, kendisi fazlasıyla engelli arabası göndermiştir” diye konuştu.

Ödüle layık görülen Başkan Haluk Alıcık, yaptığı yardımların Nazilli Belediye Bütçesinden yapılmadığının altını çizerek, “Ben köylere kömür ve adımın yazılı olduğu kahve dağıtmıyorum, dağıtmayacağım da. Allah bunun hesabını benden sorar. Köylerimize köprü, yol, okul ve cami gibi kalıcı eserler yapmak bizim vazifemizdir” diye konuştu. Alıcık, ödülünü, derneğin Şube Başkanı olan ve Hasan Efendi ile Ramazan Paşa Mahalle Muhtarı Ertuğrul Özdemir’in elinden aldı.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: