haber oku

YENİ HEMZEMİN GEÇİT!

admin ~ 29 Kasım 2012 ~ Genel, Manşetler

hemzemingecit (5)

Yeni Hemzemin geçit yapılıyor

Yeni hemzemin geçit Cumhuriyet Mahallesi ile Turan Mahallesi’ni birbirine bağlayacak şekilde 268 Sokak devamında yapılıyor.

Nazilli Belediyesi ile Devlet Demir Yolları arasında yapılan protokol gereği Cumhuriyet mahallesi ile Turan mahallesini birbirine bağlayacak şekilde 268 sokak devamında Devlet Demir yolları üzerinde kontrollü hemzemin geçit açıldı. Geçidin yapım çalışmaları devam ediyor.
 
Söz konusu Devlet Demiryolu hemzemin geçit araç ve yaya trafiğinin düzenli bir şekilde geçişini kolaylaştıracak nitelikte ve donanımda olacak. Nazilli Belediyesi tarafından tahsis edilen bekçi tarafından da kontrolü sağlanacak. Yapımı devam eden hemzemin geçit kullanıma açıldıktan sonra 356 sokak devamında bulunan eski geçit birbirine yakın olması gerekçesi ile iptal edilerek kapatılacak.

Yeni hemzemin geçidin araç ve yaya trafiğinin daha düzenli bir hale getireceğini belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK, “Geçidin kontrolünü belediyemizce tahsis edilen bekçi yapacaktır. Geçit kullanıma açıldıktan sonra 356 Sokak devamında bulunan eski geçit de iptal edilerek kapatılacaktır” dedi. Nazilli Belediyesi ile TCDD arasında imzalanan protokolün ardından çalışmaların hemen başladığını ve yapım çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Başkan ALICIK, bu çalışmanın trafiği biraz daha rahatlatacağını ve daha modern görünüme sahip olan bir geçit olacağını söyledi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: