haber oku

YENİ MAHALLE’YE YENİ YOL!

admin ~ 27 Aralık 2012 ~ Genel, Manşetler

yenimahalleyolyapimi (9)

Yeni Mahalle’ye Yeni Yol
38 yıllık sorun çözüldü. Meclisten geçen Yeni İmar Tadilatları ile 9 bin 400 m2 ‘lik arsa ve hissedarlarla ilgili sorunlar çözüme ulaşınca Yenimahalle’de yol yapım çalışmalarına başlandı.

Yeni Mahalle18/2 sokak ve 177 sokak arasında yer alan Belediye meclis üyesi Dursun Öztunç ve 32 kişinin hissesi bulunan 9400 m2’lik arsaya yeni yapılan ve Meclisten geçen İmar Tadilatları uygulanınca sorun olmaktan çıkarak, Nazilli ve hisse sahiplerinin yararına olacak konuma getirildi. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık arsanın hisse sahipleri ile birlikte basın mensuplarının huzurunda  yol yapım çalışmaları için arsada hazır bulundu. Arsanın hisse sahipleri ve Nazilli Belediyesi arasında resmi yollarla yapılan anlaşma sonucu 38 senelik iki taraflı mağduriyet giderilerek hem Nazilli hem de hissedarlar kazançlı çıktı.  9 bin 400 m2’lik alanda 18 uygulaması yapılarak 5 bin m2 ‘lik bölümü de  yeşil alan olarak kullanılacak arsadan hisse sahiplerine 1470 m2 ‘lik inşaat alanı bırakıldı.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Hisse sahipleri, Belediye yetkileri ve Basın Mensuplarının hazır bulunduğu yol açılışında amaçlarının Nazilli’ye hizmet etmek olduğunu ve yıllardır mağdur olan vatandaşın mağduriyetini gidererek yapım çalışmalarına başlanan yol için resmi prosedürlerin uygulandığını ifade etti. “Yeni mahalle 18/2 sokak ve 177 sokak arasındaki yol yapım çalışmalarını bu gün itibariyle başlattık. Bu alan yıllardan beri imarla ilgili sıkıntıları olan Nazilli’nin kanayan yaralarından biriydi. Biz 02.10.2012 tarihinde toplanan İmar Komisyonu tarafından uygun görülen karlar gereği meclis onayı ile İmar Plan Tadilatlarını yaptık. Okul alanları da dahil olmak üzere burası gibi yerlerin gerekli imar tadilatları yasaya uygun olarak yapıldı.  Ayrıca bunun yanında buradaki arsa sahipleri ile belirli şartlarda yasal yollarla ve resmi prosedürlere uyarak anlaşmalarımızı da yaptık. Sağ olsun Öztunç ailesi ve bu arsa da hisse sahibi olan 32 kişi yıllardır kanayan bu sorunu karşılık beklemeden arsalarını, açtığımız bu yol için bağışladılar. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu gün Nazilli Belediye Başkanı olarak tek derdim çoluğumuza çocuğumuza gelecek neslimize güzel bir Nazilli bırakmak. Tek derdimiz Nazilli’ye hizmet etmektir” dedi.

Kanun dışı hiçbir prosedür uygulanmadan her şeyin yasalara uygun olarak yapıldığı 9400 m2’lik arsanın hissedarlarından olan Belediye Meclis Üyesi Dursun Öztunç;  “1974 yılında istimlak sahası içine alınan bu arsada bu güne kadar hiçbir çalışma yapılamadı. Gerek hissedarlar arasında çıkan anlaşmazlıklar gerekse yasal işlemler yüzünden 38 yıllık bir mağduriyetimiz söz konusu oldu. Burada 32 kişinin hissesi var. Ancak bu güne dek ne biz hissedarlar, ne de belediye bu güne kadar bu arsadan yararlanamadı. Kısmet bugüne imiş. Bu günkü Belediye Başkanımız Haluk Alıcık bu alanı tekrar değerlendirmeye alarak, gördüğünüz gibi kimseye rant sağlamadan Nazilli’miz ve bizim için yararlı hale getirdi. Biz hisse sahipleri bunca yıl sonra hiçbir çıkar gözetmeden resmi yollarla belediyemizle anlaştık. Bu gün itibariyle açılan yolun dışında bu arsada 18 uygulaması yapıldı. Bu uygulama ile 5 bin m2’lik alan da yeşil alan olarak ayrıldı. Geri kalan 1470 m2’lik bölümü de hisse sahiplerine inşaat alanı olarak kaldı” şeklinde konuştu.

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: