haber oku

YENİPAZAR PİDE ŞENLİĞİ

admin ~ 30 Eylül 2019 ~ Genel, Manşetler, Yazarlar

Aydın’ın Yenipazar ilçesinde 29.09.2019.Pazar günü pide şenliği yapıldı. Öncelikle emeği geçenlere teşekkür etmemek mümkün değil. Özellikle Yenipazarlı olmamadan dolayı iki kere teşekkür ediyorum.

Eylül ayının son Pazar gününü Yenipazar’da geçiren birçok insan vardı. Onlarda teşekkürü gönülden hak ediyorlar. Pide şenliğini Yenipazar’a çok şey kazandıracaktır. Bu kazanç sadece yıl boyu değil, yıllar boyu olacaktır. Çünkü dün Yenipazar’da her şey organikti. Ayrıca Yenipazar’da organik ürünler her Pazar sergilenmekte ve satılmaktadır. Eğer böyle bir imkânınız ve titizliğiniz varsa pazarınız Yenipazar olsun.

Yörük Ali Efesi, Sakin şehir tescili, pidesi, sıcakkanlı insanları ve organik tarımı ile geleceğin yerleşim alanlarının başında gelmektedir bu Aydın’ın şirin ve küçük ilçesi. O anlamda dünkü şenlik adeta şehri tanıma anlamında geçmiştir. Etkinliklerin yayılması insanların dolaşmasına ve tanımasına vesile oldu.

Şenliğe birçok yerden insan katıldı katılmasına ama azımsanmayacak sayıda ilk gelişler Yenipazar’ın geleceğe güvenle bakmasını sağladı.

Şenlik belediye açısından da bir tecrübe idi. Şenlik organizasyonundan alnının akıyla çıkan belediyeyi, bir kere daha teşekkür etmeliyim. Elbette geliştirilir ve zenginleştirilir. Özellikle yerli ve milli oluşu takdire şayandı.

Bu şenlikteki yeniliklerden biri de yazar ve şairlerin davet edilmesiydi. Bu davet kapsamında davete icabet eden Yazar Abdullah KIRKIK, Yazar Tahsin ŞİMŞEK, Eğitimci, Yazar-Şair Osman GİRGİN okuyucuları ile buluşup kitaplarını imzaladılar.

Memleketimin tanıtımı ve gelişmesi konusundaki her hareketin içinde olmamız gerektiği kanaatinde olduğumuzdan daha nice şenliklerde buluşmak dileğiyle diyorum.

Muhabbetle!..

Osman GİRGİN

Eğitimci, Yazar-Şair


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorumlar kapalı.