haber oku

YENİPAZAR’DA PİDE!

admin ~ 18 Haziran 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSCI0011

YENİPAZAR’DA PİDE YEDİNİZ Mİ?

Aydın’ın şirin ilçesi Yenipazar son yıllarda pidesiyle fevkalade meşhur oldu. Gidip yediğinizde bu meşhurluğu hak vereceksiniz.

Son günlerde Ağar misafiriyle de meşhur olan bu ilçe, eskinin “halepişi” si yeninin pidesiyle daha çok yol alacağa benziyor. Gidip görüştüğümüz pideci arkadaşların Yenipazar’da on tane pideci var demesinden dışarıdan pide yemeye gelenlerin çokluluğunu anlamış oluyoruz.

Aslında buradaki pideciliğinde köklerinde Karacasu’ luların olmasına rağmen şuanda en iyi pide Yenipazar’da çıkmaktadır.

Yenipazar bu meşhurluluğuna birde nöbetçi pideci tabirini lügatlerimize sokmayı başarmıştır. Perşembe günü Yenipazar’a giderseniz sadece nöbetçi pideciden pidelerinizi yiyebilirsiniz.

İşte bu meşhur ilçenin meşhur pidecisi “ORKİDE” pide salonu sahibi Ali ÖZEL “bu pide sadece Yenipazar’da yenilir, ben bile başka yere gidip yapsam bu lezzeti tutturamam” deyince Yenipazar’ın önemini bir kere daha anladım.

Bende onun için “Yenipazar’da pide yediniz mi” diye sordum. Yoksa Yenipazar pidesi yediniz mi diye sorardım.

Başka ilde, ilçede gördüğünüz şuranın pidesi, buranın pideleri tabirlerini itibar etmeyin. Siz en iyisi Yenipazar’a gidin “ORKİDE PİDE SALONU”NDA pide yiyin. İsteseniz de istemeseniz de “ALİ USTA’YA” teşekkür edeceksiniz. Afiyet olsun!

 

Osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: