haber oku

YERLİ MALI YURDUN MALI SAHNELENDİ!

admin ~ 26 Nisan 2013 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

cocuktiyatrosu (5)

Yerli Malı Yurdun Malı sahnelendi

Nazilli Belediyesi Çocuk Tiyatro Topluluğu sahneledikleri Yerli Malı Yurdun Malı adlı oyun ile usta tiyatroculara taş çıkarttı.

Nazilli Belediyesi Çocuk Tiyatrosu Yerli Malı Yurdum Malı adlı oyunlarını 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında sahneledi. 2 seans halinde sahnelenen tiyatro oyununu çocuk izleyiciler kadar büyükler de ilgiyle izledi. Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro salonunda sahne alan Nazilli Belediyesi Çocuk Tiyatro Topluluğu sahneledikleri Yerli Malı Yurdun Malı adlı oyun ile usta tiyatroculara taş çıkarttı. Sahnelenen oyunun her iki seansında da izleyiciler salonu doldururken oyunu başından sonuna kadar izleyen Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Öztürk oyun sonunda küçük gurup oyuncularını tek tek kutlayarak Nazilli Belediyesince hazırlanan hediyeleri verdi. Haluk Öztürk gurubun çalıştırıcısı Tiyatro eğitmeni ve aynı zamanda Yerli Malı Yurdun Malı adlı tiyatro oyununun da yazar ve yönetmeni Mukaddes Yüksel’e çiçek takdim ederek emeklerinden dolayı teşekkür ederek kutladı.

Oyunun yazarı ve yönetmeni Mukaddes Yüksel, 6-13yaş arası 28 öğrencinin Nazilli Belediyesi Çocuk Tiyatrosu kursunda 8 ay eğitim aldığını söyledi. Eğitimin ardından çocukların öğrendiklerini tiyatro oyununda sergilediklerini belirten Yüksel, “Oyun anlamlı mesajlarla dolu dolu. Çocuklara sevgi, kardeşlik, barış ve dostluk mesajları ile birlikte günümüz şartlarında olumsuzluk taşıyan bazı öğretilerin hayata geçirilirken pozitif yönde olması ve yaşanması gerektiğini anlatıyor. Bu oyunumuzla Çocuklar hem öğrendi hem eğlendi” dedi.


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: