haber oku

YOLUN YAPILMASINI İSTİYORUZ!

admin ~ 15 Haziran 2012 ~ Genel, Manşetler, Resim Galerisi

DSCI0001

 

Yaz sıcaklarının başlaması ile birlikte Nazilli’miz yanmaya başladı. Aynı zamanda pencereler açılmaya, balkonlar şenlenmeye başladı.

Bu imkânlardan yararlanamayan Yeşil mah.622 sokak sakinleri seslerini duyurmaya çalışıyor. Yeni yapılmakta olan Nazilli Devlet Hastanesi yolu olarak yenilenmeye çalışılan yol yaklaşık bir buçuk aydır kazı çalışması nedeniyle toz toprak içinde. Çevre sakinleri pencerelerini açamıyor, balkonlarına çıkamıyor.

Sakinlerin telefonu haricinde yollar sulanmıyor. Telefon açınca ya itfaiye veya fen işlerini bağlayarak ne yaparsan yap deniliyor.

Yaklaşık bir buçuk aydır üçüncü kez kazılan yol daha kaç kez kazılacağı merak ediliyor. Bir kazımda döşeneceklerin hepsi döşense neden olmuyor. Belki daha sonra bir de doğal gaz için kazılacak.

Dün aradığım itfaiye bugün orayı suladık dedi. Bu sıcakta bir sulama bir gün nasıl dayanır. Sonra bir kez sulama ile ıslanmıyor bile. Tazikli su bazı yerlere ulaşmıyor bile.

Birileri telefon açmadan sulasalar olmaz mı acaba?

Yolun kazılan bölümleri için site girişlerinde sadece bir şerit çekilmiş. Buralardan ihtiyar ve çocuklar düşebilir. Site giriş çıkışlarına iki tahta ile köprü yapılamaz mıydı?

Sokak sakinleri, yolun en kısa zamanda bitirilmesini veya belli aralıklarla sulanmasını belki bu sayede bu sıcaklarda pencerelerini açabilmeyi umuyor.

Osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: