haber oku

YÜZME KURSLARI BAŞLIYOR!

admin ~ 09 Temmuz 2014 ~ Genel, Manşetler

DSC_9562

Nazilli Belediyespor Yüzme Kursları Başlıyor

Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen 2014 yaz dönemi yüzme kursları başlıyor.

Nazilli Belediye spor Yüzme Kursu 2014 sezonuna başlıyor. 7-16 yaş arası çocukların katılabileceği Nazilli Belediyespor’un Yüzme Kursları Sümer park Şehit Akın Kurtoğlu Yüzme Havuzunda yapılacak.

Nazilli Belediyespor Kulübü bünyesinde spor Uzmanı olarak Çalışan Utku Duru Erdem Özyeşil ve Hasan Aygün nezaretinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Sümer park Şehit Akın Kurtoğlu Yüzme Havuzu’nda başlayacak olan yüzme kurslarına 15 -20 Temmuz’a kadar kayıtlar alınacak. Geçen yıllarda çok sayıda çocuğun katıldığı yüzme kursuna bu sene de büyük ilgi ve talep olduğunu belirten yetkililer, katılımın her geçen yıl daha da arttığını, önümüzdeki yıllarda Nazilli’de ki her çocuğun yüzmeyi öğreneceğini söylediler. Sümer park’ta bulunan olimpik ölçülere göre yapılmış Şehit Akın Kurtoğlu Yüzme Havuzunda başlayacak yüzme kursların 7-16 yaş arası çocuklara hafta içi 09.30- 10.45 saatleri ile 11.00-12.15 saatleri arasında 2 seans halinde Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri kurs verilecek.

15 Temmuz – 21 Ağustos tarihleri arasında Şehit Akın Kurtoğlu Yüzme Havuzunda yapılacak olan yüzme kursları ile ilgili olarak Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “Nazilli’de geçen yaz dönemlerinde ve bu yıl 7-16 yaş grubu öğrencilere yönelik spor uzmanı öğretmenlerimiz nezaretinde yüzme kursları ile çocuklarımız tatillerini öğrenerek ve eğlenerek geçirmiş oluyorlar. Bu yılda Utku Duru Erdem Özyeşil ve Hasan Aygün olmak üzere 3 yüzme öğretmenimiz nezaretinde 100’e yakın öğrenci haftanın 3 günü yüzme kursuna gelerek hem öğrenecek hem eğlenecek. Çocuklarımızın sosyalleşmesi, fiziksel ve ruhsal gelişmeleri için bu tür etkinliklerin en büyük destekçisiyiz. Nazilli ve çevresindeki 7-16 yaş çocukların bu tür etkinliklere katılmaları ve ailelerin bu tür organizasyonlara daha duyarlı olmaları gereklidir ” dedi.

Yüzme kursuna katılan çocukların boş zamanlarını değerlendirdiklerini ifade eden Yüzme kursu öğretmenleri, Çocuklar kursa gelerek boş zamanlarını değerlendirdikleri gibi fiziksel olarak da kendilerini geliştirdiklerini, ekip çalışmasıyla paylaşmayı, planlı ve programlı davranmayı öğrendiklerini belirterek yoğun geçen çalışmalardan sonra çocukların uyku ve beslenmelerinin de düzene girdiğini ifade ettiler. 15 Temmuz – 21 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan kursların sonunda tüm katılımcı öğrencilere sertifika verilecek. Yüzme kurslarına bu dönemde de çocukların ve velilerin önemli derecede ilgi göstermesini beklediklerini ifade eden uzman eğitmenler bu konularda ve müracaatlar için 0 505 564 82 37 – 0 544 809 02 80 – 0 542 829 84 75 nolu telefonlardan gerekli bilgileri alabileceklerini söylediler.

osmanlıhaber.com


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: