haber oku

ZİYA DEMİRCİEFE’DEN ZİYARET!

admin ~ 11 Ocak 2014 ~ Genel, Manşetler

DSCF0891

ZİYA DEMİRCİEFE’DEN ZİYARET!

Milli Mücadele Milis Kuvvetleri Komutanı Milis Albay Demirci Mehmet Efe’nin yeğeni, Efe Ahmet Demirciefe’nin oğlu Sayın Ziya Demirciefe osmanlıhaber.com a ziyarette bulundu.

TEK HAYALİ NAZİLLİ’Yİ İL YAPMAKTI!

osmanlıhaber olarak kendisiyle tanışmamızda kendisine yayın ilkelerimizi ve amacımızı anlattığımız Demirciefe, tarihin gün yüzüne çıkması için çalışmalarının nedeni olarak bizleri ziyarette bulunarak sevindirdi. Ziyarette anıları ve amcası Demirci Mehmet Efe’den de sık sık bahseden, amcasının ve babasının bu memleketi ve milleti sevmekten başka hiçbir muradının olmadığını söyledi.  Amcası Demirci Mehmet Efe özellikle Milli Mücadele yıllarında kendi Başdanışmanlığını yapan 3.Cumhurbaşkanı Celal Bayar zamanında Nazilli’nin il olması için (1950-1960 lı yıllarda) çok çalıştığını fakat Başvekil Adnan Menderes’in Aydınlı olmasından dolayı engellediğini söyledi.

Demirci Mehmet Efe’yi karalamak isteyenleri, gereken değeri verdirmeyenleri ve arkasından kara propaganda yapanların hepsini bildiğini fakat vatan müdafaasının üzerinden rant elde etmek isteyenlerin sonunun hüsran olduğunu çok iyi bildiğini dile getirdi.

Kendisinin yaşının seksen olduğunu, amcasıyla yirmi yedi yıl, babasıyla kırk beş yıl yaşadığını hiçbir zaman bilgi satma durumuna girmediğini ama tarihin karanlık kalmasını ve vatan için yapılan mücadelenin unutturulmaması gerektiğini savundu.

Özellikle osmanlıhaber olarak kendisine Allah’tan uzun ve sağlıklı ömür dileyerek daha çok beraber olabileceğimizi bütün anılarını yayınlayabileceğimizi belirttik.

Demirci Mehmet Efe ve daha nice vatan millet kahramanlarını milletimize tanıtmak bizim görev ve sorumluluğumuzdur. Bu yüzden Sayın Ziya Demirciefe’ye teşekkür eder en yakın zamanda kendisine iade-i ziyarette bulunacağımızı bildiririz. Türk Milleti’nin merak ettiği Milli Mücadele yıllarındaki bir konuya ışık tutabilirsek yaptığımız en büyük iş kabul ederiz.

osmanlıhaber.com

 

 

 


Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın: